Nowy numer 38/2021 Archiwum

Dobry wynik to zdrowie Mike'a przejdź do galerii

Stawką wczorajszego meczu hokejowego na lodowisku w Czarnym Dunajcu między drużyną Winter Classic a Drwalami był cel charytatywny.

Miejscowa drużyna Drwali pokonała nowotarską drużynę Winter Classic 4:3.

Hokeiści zagrali dla Mike'a Malinowskiego. Ten 7-letni chłopiec od urodzenia choruje na cytomegalię wrodzoną. Jest dzieckiem niepełnosprawnym, które potrzebuje codziennej opieki. W wieku dwóch lat przeszedł operację wszczepienia implantu ślimakowego, dzięki któremu słyszy. Jest również po terapii aminokwasowej, która w jego przypadku nie przyniosła oczekiwanych efektów.

Kolejną szansą na leczenie jest wszczepienie komórek macierzystych. Zabieg ten jest bardzo kosztowny, a Mike potrzebuje kilku takich zabiegów, które pozwolą na poprawienie jego koordynacji ruchowej i umysłowej.

W trakcie meczu można było do puszek wrzucić datek dla Mike'a. Chętnych nie brakowało. Organizatorzy zadbali też o bardzo dobry bufet z ciepłą herbatą, bigosem, ciastem i drożdżówkami.

Superatrakcją był również pokaz jazdy figurowej na lodzie w wykonaniu grupy Podhalańskiego Klubu Łyżwiarstwa Figurowego "Zwyrtany". Łyżwiarki i jeden męski rodzynek zebrali wiele oklasków. Publiczność bardzo licznie zasiadła na trybunach. Byli rodzice z dziećmi i przedstawiciele władz samorządowych.

Winter Classic to przede wszystkim grupa sympatyków hokeja, których łączy chęć dawania radości i nadziei oraz uśmiechu. Osoby, które w jakikolwiek sposób chciałyby włączyć się w działanie grupy, mogą napisać pod adres: biuro@nowytarg.winterclassic.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama