Nowy numer 42/2019 Archiwum

Jest nieskończoną Miłością

Kolejny już raz pallotyni z Nowej Huty w Krakowie zapraszają na wydarzenie pod hasłem: "Epifania - rekolekcje dla Krakowa i całego świata".

Odbędzie się ono od 3 do 6 stycznia w parafii Matki Bożej Pocieszenia i będzie przygotowaniem do dobrego przeżycia uroczystości Objawienia Pańskiego. Rekolekcjom towarzyszyć będą słowa: "Aby świat poznał Boga, który jest nieskończoną Miłością".

- To słowa św. Wincentego Pallottiego, który chciał w swoim apostolstwie i działaniach pokazywać, czym naprawdę w codzienności człowieka jest Boża miłość. Dzisiaj, w tym zagmatwanym świecie, trzeba pokazywać Boga, który stale obdarza ludzi miłością miłosierną, zwłaszcza w sakramencie pokuty i pojednania - tłumaczy ks. Łukasz Gołaś SAC, współorganizator spotkania, które nawiązuje do tradycji oktaw Epifanii, zapoczątkowanych przez Pallottiego w 1836 roku. Chciał on, aby uroczyste obchody oktawy tego święta ukazywały "drogocenną rozmaitość, jaką przyozdobiony jest Kościół święty".

W każdy dzień będą uroczysta Msza św. i celebracja. W kolejne dni przewodzić będą im: biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej Damian Muskus, ks. Adrian Lychacz z parafii greckokatolickiej Podwyższenia Krzyża Świętego w Krakowie, ks. Zenon Hanas SAC - przełożony Prowincji Chrystusa Króla oraz biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej Andrzej Przybylski.

- Chcemy, by wydarzenie miało również charakter ekumeniczny, dlatego w piątek sprawowana będzie liturgia greckokatolicka. Epifania to święto jedności Kościoła, który jest przecież bardzo różnorodny. Warto wykorzystywać to bogactwo, by budować prawdziwe zjednoczenie - zaznacza ks. Gołaś.

Zebranym będzie towarzyszyć figura Dzieciątka Jezus. Jest ona kopią tej z kościoła San Salvatore in Onda w Rzymie, a do Krakowa zostanie przywieziona z prowadzonego przez pallotynki Domu Dziecka w Rudniku.

Patronami tegorocznej Epifanii zostali pallotyńscy słudzy Boży: ks. Franciszek Bryja SAC, ks. Franciszek Kilian SAC, br. Paweł Krawczewicz SAC, ks. Norbert Jan Pellowski SAC, ks. Jan Szambelańczyk SAC i ks. Stanisław Szulmiński SAC.

Rekolekcje będą transmitowane w Pallotyńskim Radiu Ewangelizacyjnym Pallotti.FM. Więcej informacji można znaleźć na www.pallotti.fm.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL