Nowy numer 30/2021 Archiwum

Blisko 7 mln pasażerów w Kraków Airport

W grudniu 2018 r. z usług krakowskiego lotniska skorzystało 558 881 pasażerów. Zaś łącznie w 2018 roku obsłużono 6 mln 769 369 tys. pasażerów, czyli o 934 tysięcy więcej niż w 2017 roku.

- Koniec roku a zwłaszcza grudzień obfitował w wiele interesujących wydarzeń w Kraków Airport - mówi Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport. Nowe połączenie w sezonie Lato 2019 do Olsztyna zapowiedziała linia lotnicza LOT. W grudniu Ryanair ogłosił na sezon letni aż 6 nowych kierunków.

Kraków Airport, jako pierwsze lotnisko w Polsce, powitało nowego przewoźnika - Blue Air, który uruchomił nowe połączenie na trasie Kraków-Turyn. Dzięki temu turyści mogą podziwiać uroki Małopolski i Piemontu - dwóch wyjątkowych dla turystyki i biznesu regionów.

- Wszystkie grudniowe wydarzenia są dla nas potwierdzeniem, że konsekwentna strategia rozwoju siatki połączeń Kraków Airport przyczynia się do dalszego, dynamicznego rozwoju Małopolski - dodaje Radosław Włoszek.

Wspomniane loty do Olsztyna z Krakowa odbywać się będą od 25 kwietnia, dwa razy w tygodniu - we czwartki i niedziele do 30 września 2019 r. Z kolei irlandzka tania linia lotnicza Ryanair, aby wykonywać nowe połączenia z Balic zbazuje tam szósty już samolot. Będą to destynacje do Bari, Berlina Tegel, Katanii, Kopenhagi, Rimini, Salonik oraz Zadaru. Równocześnie przewoźnik zapowiedział zwiększenie liczby rejsów do Alicante, Brukseli Charleroi, Kijowa i Londynu Stansted. Trzeba też pamiętać, że w 2019 r. zostanie otwarta krakowska baza innej taniej linii lotniczej, czyli Wizz Air.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama