Nowy numer 47/2020 Archiwum

Studenci zapraszają

Duszpasterstwo Akademickie św. Anny ma ważną wiadomość dla wszystkich krakowskich żaków: 10 stycznia warto przyjść na opłatek z metropolitą.

Wydarzenie odbędzie się już w najbliższy czwartek - rozpocznie je Msza św. w kolegiacie akademickiej św. Anny o godz. 19.30. Bezpośrednio po niej zaplanowano wspólne kolędowanie, na którym obecny będzie abp Marek Jędraszewski, składając studentom noworoczne życzenia.

- Chcemy wspólnie cieszyć się tą piękną wiadomością, że Słowo stało się ciałem i mieszka wśród nas - zachęca ks. Dariusz Talik, duszpasterz akademicki naszej diecezji, i dodaje, że po spotkaniu w kościele kolędowanie przeniesie się do wspólnego stołu, przy którym dla nikogo nie zabraknie barszczu ani krokietów.

Jak co roku, wydarzenie organizują wspólnie Duszpasterstwa Akademickie Krakowa: "U Szczepana", "U Dobrego", "U Brata", "Na miasteczku", "Beczka", Ojców Karmelitów Bosych "Karmel", Duszpasterstwo Franciszkańskie oraz DA św. Anny.

Warto dodać, że kolędowanie z metropolitą krakowskim ma wieloletnią tradycję, sięgającą jeszcze czasów, kiedy ten urząd sprawował Karol Wojtyła.

Studenci zapraszają   Materiały organizatorów

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama