Nowy numer 23/2020 Archiwum

Wielka pomoc dla strażaków

Strażacy z Podhala cieszą się nowym sprzętem. Dzięki pomocy rządowej trafia on do wielu jednostek w regionie. Często to one jako pierwsze są na miejscu wypadku czy świadczą inną pomoc.

Na terenie gminy Czarny Dunajec aż 18 jednostek ochotniczych straży pożarnych otrzymało w ubiegłym roku nowy sprzęt o łącznej wartości 226 659 zł. Samorząd w Czarnym Dunajcu przekazał też pieniądze z własnej kasy - w wysokości 2 341 zł - na rzecz ochotniczych straży pożarnych, by mogły kupić wyposażenie i sprzęt ratowniczy.

Dla czarnodunajeckich jednostek OSP zostały kupione: 2 zestawy hydrauliczne, 5 kompletów zestawów podpór i klinów do stabilizacji pojazdów, 10 kompletów sprzętu do oznakowania terenu akcji, 5 sztuk defibrylatorów, 5 kompletów poduszek pneumatycznych. - Druhowie są zawsze gotowi do niesienia pomocy, docierają na miejsce wypadku czy pożaru jako pierwsi. Cieszę się, że ich wyposażenie będzie jeszcze lepsze - ocenia Marcin Ratułowski, wójt gminy Czarny Dunajec.

Z nowego sprzętu strażackiego cieszą się też inne podhalańskie jednostki, m.in. druhowie z Zębu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama