Nowy numer 3/2019 Archiwum

Byśmy stali się Bożymi dziećmi

Wielobarwne, rozśpiewane kolędnicze pochody 6 stycznia przemaszerowały przez ponad 20 miast, miasteczek i wsi naszej diecezji.

Ich uczestnicy mieli jeden cel: ogłosić całemu światu, że Bóg tak bardzo nas kocha, że stał się człowiekiem i narodził się w ubogiej stajence, bo nie było dla Niego godnego miejsca. – Dziś też w sercach wielu ludzi nie ma dla Niego miejsca, dlatego orszaki są wspaniałym pomysłem. Co roku nie tylko idziemy, ale przede wszystkim modlimy się i symbolicznie oddajemy hołd Jezusowi – mówili Ania i Michał z dziećmi Piotrusiem i Alą, weterani krakowskiego orszaku, a Magda i Łukasz, rodzice małej Agnieszki, zapewniali, że choć w wydarzeniu uczestniczą po raz pierwszy, to na pewno nie ostatni, bo w uroczystość Objawienia Pańskiego każdy powinien zastanowić się, czy na pewno Jezus jest jego Panem.

Dostępne jest 35% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy