Nowy numer 3/2019 Archiwum

Biskup na bezdrożach współczesności

„Niczym apostoł Paweł szedł tam, dokąd inni nie mieli odwagi pójść, i głosił, co inni baliby się głosić” – napisano po jego śmierci.

Tadeusz Pieronek urodził się 24 października 1934 r. w Radziechowach na Żywiecczyźnie. W czasie okupacji rodzinę wysiedlono na Lubelszczyznę. Wraz z bratem uniknął wysiedlenia, przenosząc się na plebanię w Kętach, gdzie proboszczem był jego wujek i wielki autorytet ks. Jan Wolny. W wywiadzie udzielonym „Gościowi Niedzielnemu” z okazji swoich 80. urodzin przyznał, że rodzice – zwłaszcza mama – mieli ogromny wpływ na jego dorastanie. „Wielodzietna rodzina dała mi fantastyczny przykład, jak żyć. Tam uczyłem się cierpliwości, pokory, wyzbywania ambicji, bo trzeba było ustępować rodzeństwu” – wspominał.

Dostępne jest 6% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy