Nowy numer 44/2020 Archiwum

Akcja "Rodacy-Bohaterom" dobiega końca

Zostało jeszcze tylko kilka dni, by wesprzeć środowiska kombatanckie i polskie na Kresach.

Można to zrobić, włączając się w inicjatywę "Rodacy-Bohaterom", którą w Krakowie i Małopolsce koordynuje Akademia "Ignatianum". Jeszcze do 14 stycznia zbierane są artykuły chemii gospodarczej oraz produkty o przedłużonej dacie ważności. Najbardziej potrzebne są m.in. konserwy mięsne i rybne, ryż, mąka, herbata, kawa, słodycze, olej czy też warzywa i owoce w puszkach.

Jak przyznaje Tomasz Konturek, koordynator akcji, otwartość serc i hojność darczyńców znów przekroczyły wyobrażenia organizatorów. - Magazyn, gdzie zbieramy żywność długoterminową, wypełniony jest po brzegi. Dotychczas przygotowaliśmy już około 200 paczek, które w najbliższym czasie trafią na Wschód - opowiada.

Dary otrzymają Polacy na Kresach - ok. 40 żołnierzy Armii Krajowej i ich rodzin z Litwy, Białorusi, Ukrainy i Mołdawii.

Żywność i artykuły chemii gospodarczej można przynosić do podziemnej szatni w gmachu Akademii "Ignatianum" w Krakowie do 14 stycznia, od poniedziałku do soboty w godz. 8 do 19. Więcej informacji można uzyskać pod adresem: rodacy.bohaterom@ignatianum.edu.pl i pod numerem telefonu: 785 042 119, a także na stronie www.rodacybohaterom.pl.

Akcję można wesprzeć również, wpłacając pieniądze na konto Stowarzyszenia "Odra-Niemen" (z dopiskiem: "Rodacy-Bohaterom"). Zebrane pieniądze zostaną wykorzystane na wsparcie kombatantów i polskich środowisk w zakresie pomocy medycznej i sanatoryjnej oraz na transport przygotowanych paczek na Kresy od stycznia do marca i renowację miejsc pamięci.

Patronatem honorowym akcję objęli metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski, wojewoda małopolski Piotr Ćwik oraz rektor Akademii "Ignatianum" ks. prof. dr hab. Józef Bremer SJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama