Nowy numer 42/2019 Archiwum

Na biegówkach wokół Tatr

Rozpoczęte dziś ferie szkolne są dobrą okazją do uprawiania sportów zimowych. Aż 20 km tras narciarstwa biegowego czeka na miłośników spędzenia wolnego czasu na terenie Gminy Czarny Dunajec.

Trasy są utwardzone profesjonalnym sprzętem (ratrakiem) wraz z wyznaczeniem dwóch śladów do stylu klasycznego. Rozstaw śladów jest na tyle duży że można środkiem uprawiać styl łyżwą. Trasy prowadzą od ogólnodostępnego parkingu w Czarnym Dunajcu zlokalizowanego bezpośrednio przy drodze wojewódzkiej 958 relacji Rabka - Zakopane oraz przy krytym lodowisku i biegną do miejscowości Chochołów (tam jest ogólnodostępny parking w centrum wsi przy remizie OSP z dostępem do toalet publicznych).

Parking powstał w ramach realizacji transgranicznego projektu o nazwie "Historyczno-kulturowo-przyrodniczy szlak wokół Tatr". Do wyznaczania przebiegu tras narciarstwa biegowego wykorzystano m.in. infrastrukturę tras rowerowych powstałych w ramach wcześniej wspomnianego projektu.

Zamysł tworzenia tras narciarskich w oparciu o infrastrukturę dróg rowerowych powstał już wiele lat temu przy tworzeniu koncepcji transgranicznego szlaku, ale dopiero tegoroczna zima pozwoliła w pełni zrealizować ten zamysł. Szerzej o projekcie zarówno tras rowerowych jak i narciarskich można poczytać na stronie www.szlakwokoltatr.eu lub FB szlaku https://www.facebook.com/SzlakwokolTatr/ gdzie szeroko prowadzona jest promocja tej inwestycji.

Przy okazji jazdy na nartach można skorzystać z wielu atrakcji na ternie Gminy Czarny Dunajec. Do dyspozycji jest kryte lodowisko w Czarnym Dunajcu, innowacyjne multimedialne Muzeum Torfowisk w Chochołowie, Chochołowskie Termy. Łatwo też znaleźć miejsca noclegowe na terenie gminy. Dodajmy jeszcze, że trasy narciarskie poprowadzono w oddaleniu od dróg publicznych w niezwykle malowniczych terenach z widokiem na Tatry lub leśnymi trasami.

W innych miejscowościach też przygotowano miejsca dla narciarzy biegowych, np. w Nowym Targu, Poroninie. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

  • JDT
    15.01.2019 19:55
    Trasy piękne, ale i cóż z tego, jak już zasypane (info z fun pagu wójta). Marnotrawstwo pieniędzy przy takich opadach. Ktoś kto wydaje polecenia na zrobienie takich tras powinien sprawdzać prognozy. Inną kwestią jest, że tutaj jest duża szczodrość, a przy wielu szkołach zupełny brak jakichkolwiek tras. Zawsze były, bo to uczniowie reprezentują gminę, np. na zawodach wojewódzkich. Żenujące to. Mamy posyłać 9, 10, 11latków na ścieżkę rowerową. Na W-Fie nawet nie zdążą tam dotrzeć... Sory, ja nie kupuję takiej niegospodarności
    doceń 1
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL