Nowy numer 39/2020 Archiwum

Na biegówkach wokół Tatr

Rozpoczęte dziś ferie szkolne są dobrą okazją do uprawiania sportów zimowych. Aż 20 km tras narciarstwa biegowego czeka na miłośników spędzenia wolnego czasu na terenie Gminy Czarny Dunajec.

Trasy są utwardzone profesjonalnym sprzętem (ratrakiem) wraz z wyznaczeniem dwóch śladów do stylu klasycznego. Rozstaw śladów jest na tyle duży że można środkiem uprawiać styl łyżwą. Trasy prowadzą od ogólnodostępnego parkingu w Czarnym Dunajcu zlokalizowanego bezpośrednio przy drodze wojewódzkiej 958 relacji Rabka - Zakopane oraz przy krytym lodowisku i biegną do miejscowości Chochołów (tam jest ogólnodostępny parking w centrum wsi przy remizie OSP z dostępem do toalet publicznych).

Parking powstał w ramach realizacji transgranicznego projektu o nazwie "Historyczno-kulturowo-przyrodniczy szlak wokół Tatr". Do wyznaczania przebiegu tras narciarstwa biegowego wykorzystano m.in. infrastrukturę tras rowerowych powstałych w ramach wcześniej wspomnianego projektu.

Zamysł tworzenia tras narciarskich w oparciu o infrastrukturę dróg rowerowych powstał już wiele lat temu przy tworzeniu koncepcji transgranicznego szlaku, ale dopiero tegoroczna zima pozwoliła w pełni zrealizować ten zamysł. Szerzej o projekcie zarówno tras rowerowych jak i narciarskich można poczytać na stronie www.szlakwokoltatr.eu lub FB szlaku https://www.facebook.com/SzlakwokolTatr/ gdzie szeroko prowadzona jest promocja tej inwestycji.

Przy okazji jazdy na nartach można skorzystać z wielu atrakcji na ternie Gminy Czarny Dunajec. Do dyspozycji jest kryte lodowisko w Czarnym Dunajcu, innowacyjne multimedialne Muzeum Torfowisk w Chochołowie, Chochołowskie Termy. Łatwo też znaleźć miejsca noclegowe na terenie gminy. Dodajmy jeszcze, że trasy narciarskie poprowadzono w oddaleniu od dróg publicznych w niezwykle malowniczych terenach z widokiem na Tatry lub leśnymi trasami.

W innych miejscowościach też przygotowano miejsca dla narciarzy biegowych, np. w Nowym Targu, Poroninie. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama