Nowy numer 5/2023 Archiwum

Krakowski ślub w Panamie przejdź do galerii

Poznali się jako wolontariusze podczas ŚDM w Krakowie. W Panamie, w obecności polskich pielgrzymów i mieszkańców Monagrillo, ślubowali sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską.

Martyna i Jakub pochodzą z Trzebini. Poznali się podczas organizacji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Byli wolontariuszami parafialnymi. Gdy do ich dekanatu przyjechali pielgrzymi z Paryża, oboje trafili na jedno ze stanowisk do wydawania posiłków. Tak się poznali.

Zbliżył ich wspólny pobyt na Campus Misericordiae, gdzie odbywały się finałowe spotkania młodych i papieża Franciszka: sobotnie czuwanie i niedzielna Msza Posłania. Po zakończeniu nabożeństwa nad Wieliczką i Krakowem otworzyło się niebo i spadł ulewny deszcz. Oboje bardzo wtedy zmokli i dziś twierdzą, że właśnie ta sytuacja ich do siebie zbliżyła.

Po Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie spotykali się coraz częściej i wkrótce zostali parą. Od razu też zaczęli planować udział w kolejnym spotkaniu młodych w Panamie. O tym, żeby zawrzeć małżeństwo podczas ŚDM, pomyśleli, gdy poznali historię osób, które wzięły ślub w 2013 r. w Rio de Janeiro. 

Suknia panny młodej została spakowana w worek próżniowy i razem z garniturem pana młodego zmieściła się w walizkach narzeczonych. Po przebrnięciu przez dość skomplikowane procedury formalne, młodzi – dzień przed wyjazdem - otrzymali potrzebne dokumenty i mogli zacząć bezpośrednie przygotowania do ślubu.

Podczas porannej Mszy w kościele św. Michała Archanioła w Monagrillo Martyna i Kuba zawarli sakrament małżeństwa. Pielgrzymi i gospodarze z wielkim entuzjazmem towarzyszyli parze młodej. Małżeństwo pobłogosławił ks. Marcin Filar, a słowo po polsku i hiszpańsku wygłosił ks. Jakub Szyrszeń.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy