Nowy numer 43/2020 Archiwum

Na Kasprowy bez tłoku!

Ferie w Małopolsce trwają w najlepsze. W ośrodkach PKL czeka bogata zimowa oferta turystyczna - znakomicie przygotowane trasy, szkoły narciarskie, nowo otwarte wypożyczalnie sprzętu i restauracje.

- Wychodzimy naprzeciw tym oczekiwaniom. Oferta PKL jest kompleksowa, zarówno pod kątem różnorodności, wieku turystów jak i indywidualnych oczekiwań. W naszych ośrodkach zapewniamy rozrywkę dla całych rodzin, od jazdy na nartach, przez możliwość zakupu oryginalnych pamiątek, po ofertę noclegową i gastronomiczną. W tym roku zima jest wyjątkowo piękna, takiej ilości śniegu w Zakopanem nie było już od bardzo dawna. Bajecznie wyglądają nie tylko stoki, ale również centrum miasta. Warto to zobaczyć i skorzystać z zimowej aury. Zapraszamy do spędzenia czasu na południu Polski - mówi Janusz Ryś, prezes Polskich Kolei Linowych.

W Zakopanem śniegu jest pod dostatkiem. Opady pod Giewontem są wręcz rekordowe. Na Kasprowym Wierchu leżą grubo ponad dwa metry naturalnego, białego puchu. Na narciarzy czekają trasy w Dolinie Gąsienicowej (1400 m długości i 400 m różnicy wzniesień), w Kotle Goryczkowym (1770 m długości i 602 m różnicy wzniesień) oraz nartostrada do Kuźnic. Dla narciarzy i turystów czynna jest wysokogórska kolej linowa na Kasprowy Wierch. Aktualne informacje o funkcjonowaniu kolei, warunkach pogodowych i narciarskich są dostępne na stronie www.pkl.pl

Wizyta na Kasprowym Wierchu to też dobra okazja do zrobienia oryginalnych zakupów. W sklepie obok restauracji zarówno turyści, jak i narciarze znajdą dla siebie odzież z najnowszej zimowej kolekcji, wyprodukowanej z najwyższej jakości materiałów oraz akcesoria takie jak czapki, buffy, kubki, magnesy czy przypinki sygnowane logo Kasprowy Wierch.

Motywem przewodnim najnowszej linii ubrań i akcesoriów są hasła właściwe różnym stylom narciarskim oraz liczba 1987, czyli wysokość Kasprowego Wierchu, a także sylwetki narciarza i narciarki, nawiązujące do epoki modernizmu i początków kolei Kasprowy Wierch. Inspiracją dla typografii było liternictwo art deco, któremu projektanci nadali współczesny wygląd. Paleta kolorystyczna kolekcji łączy ze sobą żywe kolory - miodowy żółty, reflex blue i brudny róż - charakterystyczne dla trendów jesień/zima 18-19.

Dzięki karcie PKLpass, która umożliwia zakup przejazdów na 6 kolei w ośrodkach PKL, narciarze i turyści mają łatwy dostęp do kolei bez konieczności stania w kolejkach do kas. Wystarczy zarejestrować się na stronie www.pkl.pl, wybrać odpowiedni dla siebie bilet lub skipass, a następnie odebrać doładowaną nim kartę PKLpass w skipassomacie lub jednym z punktów BOK.

- PKLpass działa już od kilku sezonów. Osoby, które mają już naszą kartę nie muszą wyrabiać nowej. W porównaniu z zeszłym rokiem nie zmieniła się również cena oferowanych przez nas skipassów - tłumaczy Janusz Ryś.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama