Nowy numer 42/2019 Archiwum

Santo JP2 - portal, który łączy

W związku ze zbliżającą się 100. rocznicą urodzin Karola Wojtyły Instytut Dialogu Międzykulturowego Jana Pawła II stworzył portal internetowy, który ma gromadzić wszelkie inicjatywy związane z papieżem Polakiem.

Miniony rok upłynął pod znakiem 40. rocznicy wyboru kard. Wojtyły na Stolicę św. Piotra, tymczasem wielkimi krokami zbliża się kolejny papieski jubileusz - 100. rocznica jego urodzin. Karol Wojtyła urodził się 18 maja 1920 r. w Wadowicach.

Pośród wielu inicjatyw podejmowanych z okazji tych wyjątkowych rocznic Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie poleca stronę internetową poświęconą polskiemu papieżowi i jednocześnie zaprasza do jej współtworzenia. "Pragniemy, by - obok upamiętnienia i upowszechniania dzieła i osoby świętego papieża - strona prezentowała rozmaite działania i inicjatywy wpisujące się w obchody tych dwóch ważnych rocznic" - deklarują inicjatorzy projektu. W ich intencji, portal ma być "wyrazem jedności Polaków i hołdem dla Jana Pawła II".

Na stronie santojp2.pl można znaleźć aktualne informacje o wydarzeniach religijnych, kulturalnych, sportowych, rozrywkowych, edukacyjnych i naukowych, które są organizowane w całej Polsce. Ich wspólnym mianownikiem jest inspiracja życiem i nauczaniem św. Jana Pawła II.

Można tutaj odnaleźć bogatą bibliotekę multimediów: filmy i nagrania audio ze świadectwami osób, które zetknęły się z Janem Pawłem II, fotogalerie wydarzeń jemu poświęconych, a także wirtualny spacer po miejscach związanych w Małopolsce z jego postacią. Portal ma być także platformą wymiany informacji o inicjatywach upamiętniających świętego papieża.

Informacje o wydarzeniach można przesyłać poprzez formularz znajdujący się na stronie www.santojp2.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL