Nowy numer 42/2019 Archiwum

Wołanie o jedność i pokój

Nabożeństwem ekumenicznym w kościele polskokatolickim rozpoczyna się dzisiaj w Krakowie Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

W tym roku chrześcijanie różnych wyznań będą wspólnie rozważać słowa z Księgi Powtórzonego Prawa: "Dąż do sprawiedliwości". Materiały do ekumenicznych modlitw przygotowali chrześcijanie z Indonezji.

Codziennie w różnych świątyniach miasta odbywać się będą nabożeństwa ekumeniczne. W sobotę u jezuitów na Małym Rynku wspólnota Chemin Neuf poprowadzi nieszpory o jedność. W poniedziałek odbędą się trzy spotkania. Rzymskokatolicka parafia św. Szczepana gościć będzie przedstawicieli Kościoła polskokatolickiego. U św. Mikołaja wspólnota Taizé modlić się będzie wraz z członkami Ewangelickiego Kościoła Metodystycznego, którzy tego samego dnia odwiedzą jeszcze bazylikę św. Floriana.

Nabożeństwa ekumeniczne będą się odbywać również w Ewangelickim Kościele Metodystycznym oraz w Kościele ewangelicko-augsburskim. Parafia prawosławna zaprasza w środę na akatyst, a Klub Inteligencji Katolickiej, na zakończenie cyklu modlitw, organizuje za tydzień ekumeniczne kolędowanie ze wspólnotą namArka.

Kulminacyjnym wydarzeniem tegorocznego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan w Krakowie będzie nabożeństwo ekumeniczne z udziałem kard. Stanisława Dziwisza oraz liderów Kościołów i wspólnot chrześcijańskich. Odbędzie się ono w niedzielę w sanktuarium św. Jana Pawła II, a przyświecać mu będzie hasło: "Pan jest łaskawy i miłosierny".

- Będzie to również szczególny czas wspólnego wołania o jedność i pokój w naszym kraju, a także zbiórki na rzecz prześladowanych chrześcijan, którzy każdego roku, bez względu na przynależność kościelną, oddają swoje życie za wiarę w Chrystusa - wyjaśnia Joanna Stanisławek ze wspólnoty Głos na Pustyni.

Organizatorami wydarzenia są: archidiecezja krakowska, krakowski oddział Polskiej Rady Ekumenicznej, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II, Głos na Pustyni, Taizé Kraków WAJ, Klub Inteligencji Katolickiej w Krakowie, wspólnota namARKA, wspólnota Chemin Neuf oraz sanktuarium św. Jana Pawła II.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL