Nowy numer 44/2020 Archiwum

Kolędy znów pofruną ku niebu

W niedzielę 27 stycznia o godz. 16 w kolegiacie św. Anny w Krakowie odbędzie się kolejny koncert charytatywny na rzecz Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej USD w Prokocimiu.

Wydarzenie zostanie też zadedykowane pamięci tragicznie zmarłego Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska, który 13 stycznia został zaatakowany podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Podczas koncertu wystąpi m.in. wybitna mezzosopranistka Alicja Węgorzewska z towarzyszeniem Orkiestry Kameralnej Fresco Sonare pod dyrekcją Moniki Bachowskiej. Zagrają i zaśpiewają również artyści Akademii Muzycznej i Filharmonii Krakowskiej: Renata Żełobowska-Orzechowska i Mariusz Pędziałek, Dorota Imiełowska i Jacek Kociuban, Castle Saxophfone Quartet. Jak co roku nie zabraknie też Piwnicy Pod Baranami, a więc: Tamary Kalinowskiej, Kamili Klimczak, Doroty Ślęzak, Oli Maurer, Leszka Wójtowicza, Marka Michalaka, Rafała Jędrzejczyka, Piotra Kubowicza oraz gości Piwnicy: Ewy Warty-Śmietany i Męskiego Zespołu Wokalnego Filharmoników Krakowskich.

Wstęp na koncert, w trakcie którego usłyszmy najpiękniejsze polskie pieśni bożonarodzeniowe oraz utwory wielkiej klasyki, jest wolny, a symbolicznymi biletami będą datki składane do specjalnych puszek. Wszystkie one zostaną przekazane na rzecz Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu kierowanej przez prof. Janusza Skalskiego. To właśnie on, wraz z Jolantą Janus, pomysłodawczynią charytatywnych koncertów, poprowadzi koncert.

Jak tłumaczy profesor, na jego oddziale ciągle brakuje potrzebnego sprzętu, bowiem przy tak dużej liczbie pacjentów szybko się on zużywa. A że jest drogi, to budżet szpitala nie zawsze pozwala na to, by uzupełnić braki, a więc skutecznie pomagać małym pacjentom z ciężkimi wadami serca. Możliwe jest to tylko dzięki dodatkowym zbiórkom, czyli dzięki hojności wielu ludzi.

- Mamy nadzieję, że dla tego szlachetnego celu kolegiata wypełni się po brzegi. Bądźmy wszyscy razem - zachęca do udziału w koncercie Jolanta Janus.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, metropolita krakowski abp. Marek Jędraszewski oraz ks. infułat Jerzy Bryła, duszpasterz artystów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama