Nowy numer 42/2019 Archiwum

W Podhalańskim Betlejem

Aula Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu w czwartek 24 stycznia stała się przez chwilę Podhalańskim Betlejem. Wszystko za sprawą Chóru Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

Spotkaliśmy się, aby wyśpiewać piękne, polskie, tradycyjne kolędy. Wprawdzie okres Bożego Narodzenia już się skończył, ale w naszej polskiej tradycji w kościołach, czy w czasie właśnie takich koncertów, nadal je śpiewamy aż do 2 lutego, do święta Matki Bożej Gromnicznej. Bardzo się cieszę, że wychwalać Boże Dziecię będziemy razem z Chórem Reprezentacyjnym Wojska Polskiego. Żołnierze gościli już dwukrotnie w progach Podhalańskiej Alma Mater - zaznaczył jej rektor i profesor ks. dr hab. Stanisław Gulak.

Bardzo liczna publiczność mogła wysłuchać tradycyjnych polskich kolęd, ale i kilku żołnierskich pieśni. Chórzyści aż trzy razy dawali bisy. Artystów oklaskiwała kadra naukowa PPWSZ, mieszkańcy Nowego Targu i innych miejscowości oraz podhalańscy samorządowcy.

Głównym organizatorem koncertu była PPWSZ wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Nowym Targu, a honorowy patronat nad wydarzeniem objął burmistrz miasta Grzegorz Watycha i dwie parafie w mieście - pw. św. Katarzyny i Najświętszego Serca Pana Jezusa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL