Nowy numer 39/2020 Archiwum

W Podhalańskim Betlejem

Aula Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu w czwartek 24 stycznia stała się przez chwilę Podhalańskim Betlejem. Wszystko za sprawą Chóru Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

Spotkaliśmy się, aby wyśpiewać piękne, polskie, tradycyjne kolędy. Wprawdzie okres Bożego Narodzenia już się skończył, ale w naszej polskiej tradycji w kościołach, czy w czasie właśnie takich koncertów, nadal je śpiewamy aż do 2 lutego, do święta Matki Bożej Gromnicznej. Bardzo się cieszę, że wychwalać Boże Dziecię będziemy razem z Chórem Reprezentacyjnym Wojska Polskiego. Żołnierze gościli już dwukrotnie w progach Podhalańskiej Alma Mater - zaznaczył jej rektor i profesor ks. dr hab. Stanisław Gulak.

Bardzo liczna publiczność mogła wysłuchać tradycyjnych polskich kolęd, ale i kilku żołnierskich pieśni. Chórzyści aż trzy razy dawali bisy. Artystów oklaskiwała kadra naukowa PPWSZ, mieszkańcy Nowego Targu i innych miejscowości oraz podhalańscy samorządowcy.

Głównym organizatorem koncertu była PPWSZ wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Nowym Targu, a honorowy patronat nad wydarzeniem objął burmistrz miasta Grzegorz Watycha i dwie parafie w mieście - pw. św. Katarzyny i Najświętszego Serca Pana Jezusa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama