Nowy numer 42/2019 Archiwum

Zaśpiewajmy dla Ojca Świętego

Już po raz dziesiąty w Krakowie odbędzie się coroczny koncert "Kolędowanie z Janem Pawłem II" organizowany przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II.

Rozpocznie się on 26 stycznia o godz. 18 w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

- Śpiewanie kolęd to wyjątkowa tradycja, którą trzeba podtrzymywać. One łączą i kolejnymi taktami przypominają radość i nadzieję, które płyną z Bożego Narodzenia. Także papieżowi Polakowi było ono szczególnie bliskie i chętnie kolędował z wiernymi, zarówno w Polsce, jak i w Watykanie - mówi Agata Szuta, dyrektor IDM im. Jana Pawła II w Krakowie.

W tym roku kolędy zaśpiewają m.in. Katarzyna Cerekwicka, Beata Rybotycka, Marek Torzewski, Łukasz Zagrobelny czy Mateusz Ziółko oraz Chór Rodzinny Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie. Wykonawcom towarzyszyć będzie Orkiestra Symfonia Filharmonii Śląskiej im. Henryka Mikołaja Góreckiego pod dyrekcją Francesco Bottigliero.

W ramach poprzednich edycji "Kolędowania z Janem Pawłem II" wystąpili m.in. Golec uOrkiestra, Rafał Brzozowski, Monika Kuszyńska, Halina Frąckowiak, Trebunie Tutki, Pospieszalscy, Iren Lovasz, Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz, Natalia Niemen, Zbigniew Wodecki, Andrzej Lampert, czy Andrzej Sikorowski.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu można znaleźć na www.idmjp2.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL