Nowy numer 39/2020 Archiwum

Panama w solnym świecie

Wieliczka i Brzegi zachęcają do wspólnego przeżycia trwających właśnie Światowych Dni Młodzieży.

Do specjalnej strefy "Wieliczka-Panama" zaproszeni są wszyscy, którzy chcą przypomnieć sobie wyjątkową jedność wierzących, którą można było doświadczyć ponad 2,5 roku temu, kiedy ulice Wieliczki i okolicznych miejscowości przemierzały setki tysięcy pielgrzymów z całego globu.

- To poczucie radości wiary i dzielenia się miłosierdziem wciąż jest w nas żywe, ale nieustannie wymaga pokrzepienia. Dlatego w sposób szczególny i wspólnotowo chcemy przeżyć trwające spotkanie Ojca Świętego z młodymi chrześcijanami z całego świata. Tak, aby przyjąć i przekazywać płomień wiary, który tym razem popłynie do nas z Panamy - podkreśla burmistrz Wieliczki, Artur Kozioł.

Weekendowe wydarzenia w Wieliczce rozpoczną się w sobotę o godz. 18 w Centrum "Solne Miasto" spotkaniem noworocznym z udziałem chórów gospel z Polski i Wielkiej Brytanii, w tym Manchester Inspirational Voices. Tuż po nim wszyscy zaproszeni są do Wielickiej Mediateki.

Odbędzie się tam czuwanie z młodzieżą, które poprowadzi znany rekolekcjonista i muzyk franciszkański, o. Łukasz Buksa OFM. W jego programie znalazł się m.in. koncert Vechi Acum, a także transmisja na żywo z nocnego czuwania papieża Franciszka z młodzieżą całego świata w Panamie. Z kolei w niedzielę w tym samym miejscu o godz. 17 zaplanowano Spotkanie Młodych pod przewodnictwem o. Mariusza Tabora OFM, podczas którego wystąpi zespół PDF.

To właśnie w Wieliczce-Brzegach na Campus Misericordiae podczas Światowych Dni Młodzieży w Polsce młodzi chrześcijanie z całego świata czuwali z papieżem Franciszkiem oraz modlili się podczas Mszy Posłania. Obecnie w tym miejscu działają Dom Miłosierdzia dla osób starszych i Chleb Miłosierdzia, czyli największy magazyn żywności Caritas w Małopolsce dla osób potrzebujących. Powstaje też Dom dla Młodych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama