Nowy numer 42/2019 Archiwum

Papież pozdrawia krakowską młodzież

Słowa pozdrowienia dla młodych z naszej diecezji Ojciec Święty Franciszek wypowiedział w panamskiej katedrze. Później zaręczyło się tam dwoje krakowskich pielgrzymów!

W Panamie trwa modlitewne czuwanie młodych przed Mszą św. rozesłania z Ojcem Świętym na zakończenie Światowych Dni Młodzieży.

Wieczorem pielgrzymom z Małopolski towarzyszył abp Marek Jędraszewski. Metropolita krakowski przekazał specjalne pozdrowienia papieża Franciszka dla młodych archidiecezji krakowskiej. Ojciec Święty wypowiedział je po uroczystości poświęcenia ołtarza z relikwiami świętych Jana Pawła II i Oskara Romero, a także świętych Marcina de Porresa i Róży z Limy w panamskiej archikatedrze Matki Bożej Starszej (Santa María la Antigua).

Relikwie św. Jana Pawła II przekazał panamskiej katedrze wieloletni osobisty sekretarz Papieża Polaka kard. Stanisław Dziwisz, a do Panamy przywiózł je abp Jędraszewski.

Zwracając się do zgromadzonych kapłanów, osób konsekrowanych i przedstawicieli ruchów świeckich, papież Franciszek wskazał na konieczność powrotu do źródeł swego powołania jako lekarstwa na "znużenie nadziei", kiedy w obliczu przyszłości "»rzeczywistość wymierza policzki« i podważa siły, środki i wykonalność misji w tym tak zmieniającym się i stawiającym pytania świecie".

Nawiązując do renowacji świątyni, podkreślił, że "piękno dnia wczorajszego staje się podstawą do budowania piękna jutra".

W katedrze miało też później miejsce niecodzienne zdarzenie - zaręczyło się tam dwoje krakowskich pielgrzymów: Ania Marek i Rafał Cycoń, którzy do Panamy przyjechali z grupą z Karmelitańskiego Dzieła Miłosierdzia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL