Nowy Numer 38/2020 Archiwum

Wielki sukces akcji "Rodacy Bohaterom"

Ponad 800 paczek z artykułami chemii gospodarczej, produktami o przedłużonej dacie ważności oraz życzeniami od Polaków udało się zebrać w Małopolsce dla środowisk kombatanckich i polskich na Kresach.

Inicjatywę "Rodacy Bohaterom" koordynowała w Krakowie i Małopolsce Akademia Ignatianum. Padł nowy rekord. - W naszym magazynie zebraliśmy m.in. konserwy mięsne i rybne, ryż, mąkę, herbatę, kawę czy słodycze. Szacujemy, że przygotujemy z nich ponad 800 paczek. To najwięcej z dotychczas przeprowadzonych edycji wydarzenia - cieszy się Tomasz Konturek, koordynator akcji.

Jak dodał, w akcję włączyło się po raz kolejny bardzo dużo szkół z całego województwa oraz osoby prywatne. - Dziękujemy wszystkim za to, że pamiętają o tych, którzy kiedyś bronili wolności Polski czy też współcześnie dbają o polskie miejsca pamięci na obczyźnie. Myślę, że 100. rocznica odzyskania niepodległości bardzo przyczyniła się do tak wielkiego sukcesu naszej inicjatywy - podkreśla T. Konturek.

Koordynator akcji wyraził też wdzięczność wszystkim wolontariuszom, którzy wsparli swoim działaniem akcję. - Serdecznie podziękowania składamy również na ręce wojewody małopolskiego Piotra Ćwika i jego współpracowników, a także abp. Marka Jędraszewskiego oraz ks. prof. dr hab. Józefa Bremera - wymieniał.

Paczki, które zostaną przygotowane z zebranych darów, otrzymają Polacy na Kresach - ok. 40 żołnierzy Armii Krajowej i ich rodzin z Litwy, Białorusi, Ukrainy i Mołdawii. - Najbliższy wyjazd z darami odbędzie się już na początku lutego. Cieszymy się bardzo, że będziemy mogli dostarczyć adresatom akcji tak dużo paczek - to dla nich naprawdę wzruszające momenty, które pokazują, że ich los nie jest obojętny mieszkańcom ojczyzny - zaznacza Tomasz Konturek.

Akcję można wesprzeć nadal, wpłacając pieniądze na konto Stowarzyszenia Odra-Niemen (z dopiskiem "Rodacy Bohaterom"). Wszystkie datki zostaną wykorzystane na wsparcie kombatantów i polskich środowisk w zakresie pomocy medycznej i sanatoryjnej oraz na transport przygotowanych paczek na Kresy i renowację miejsc pamięci.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama