Nowy numer 37/2021 Archiwum

Spełnij muzyczne marzenia

Już po raz 15. Fundacja Anny Dymnej "Mimo Wszystko" zachęca osoby z niepełnosprawnościami, do pokazania swoich wokalnych pasji i talentów w ramach Festiwalu Zaczarowanej Piosenki.

W tym roku odbędzie się jubileuszowa odsłona wydarzenia, w którego finale niepełnosprawni wykonawcy śpiewają z gwiazdami polskiej estrady. Jak wspomina Anna Dymna konkurs, który wymyśliła z Martą Kądzielą i Mateuszem Dzieduszyckim, od samego początku miał być w pełni profesjonalny i bez żadnych taryf ulgowych, co wśród niektórych wywoływało wątpliwości.

- Nie wszyscy podchodzili z entuzjazmem do pomysłu, by osoby z niepełnosprawnościami prawdziwie z sobą konkurowały. Jednak to właśnie osoby ciężko chore czy niepełnosprawne często mówiły mi, że fakt, iż traktuje się ich jak niepełnych ludzi jest uwłaczający. Bo przecież osoby niepełnosprawne też mają pasje, marzenia, ambicje i chcą się doskonalić. Festiwal Zaczarowanej Piosenki sprawił, że na scenie widzimy śpiewających ludzi - gwiazdy znane i te rodzące się w ich świetle, a wszelkie kalectwo, wózek czy niepełnosprawność znika w tych momentach przez radość śpiewania - opisuje znana aktorka.

Jak dodaje Festiwal przekazuje wyjątkową prawdę. - Mamy jeden świat, bez podziału na ludzi sprawnych, niepełnosprawnych. Musimy dostrzec to, że możemy siebie nawzajem wzbogacać. Trzeba tylko tego chcieć i próbować nawiązywać z sobą serdeczne więzi - podkreśla.

Zgłoszenia na konkurs mogą wysłać soliści, którzy posiadają ważne orzeczenie o niepełnosprawności. Zespoły wokalne i muzyczne nie mogą brać udział w rywalizacji. W ramach festiwalu wyróżnione są dwie kategorie wiekowe: od 10 do 16 lat i powyżej 16 lat.

Do dokumentów zgłoszeniowych trzeba dołączyć płytę DVD zawierającą nagranie (obraz i dźwięk) "na żywo" jednej piosenki z repertuaru polskojęzycznego. Wokaliście może towarzyszyć akompaniament, półplayback lub śpiew a capella. Nadesłany materiał nie może być krótszy niż 2 minuty, ani dłuższy niż 6 minut.

Zainteresowani mogą nadsyłać zgłoszenia do 18 marca pod adresem: Biuro Festiwalowe Festiwalu Zaczarowanej Piosenki, Telewizja Polska, ul. J.P. Woronicza 17, 00-999 Warszawa (koniecznie z dopiskiem: Festiwal Zaczarowanej Piosenki). Po tym terminie wybrane zostaną 32 osoby, które wezmą udział w finale przewidzianym na 18 maja. Wśród nich wytypowanych będzie 12 osób, które z artystami polskiej sceny muzycznej wystąpią na krakowskim koncercie finałowym wydarzenia, który zaplanowano na 15 czerwca.

Należy podkreślić, że w tym roku zmienił się nieco regulamin festiwalu, który wykluczał udział „dorosłych” laureatów konkursu z ponownego udziału. W tym roku laureaci z roku 2010 i lat wcześniejszych także mogą zgłosić się do Festiwalu Zaczarowanej Piosenki

- Tym, którzy mają wątpliwości czy wysłać zgłoszenie, powiem krótko: trzeba z odwagą sięgać po swoje marzenia i cierpliwie je realizować. I nie wolno tracić wiary w siebie. Czternaście edycji Festiwalu Zaczarowanej Piosenki udowadnia to w pełni. Czeka na Was cała, ogromna już rodzina tego wydarzenia - zachęca do udziału Anna Dymna.

Zwycięzcy finału w obu kategoriach wiekowych otrzymają Statuetki Zaczarowanego Ptaszka oraz nagrody pieniężne w wysokości odpowiednio 24 tys. zł, 10 tys. zł i 5 tys. zł. Wydarzenie współorganizują: Fundacja Anny Dymnej "Mimo Wszystko", Telewizja Polska SA oraz Narodowe Centrum Kultury. Szczegółowe informacje o festiwalu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie www.mimowszystko.org.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama