Nowy numer 37/2021 Archiwum

Porozmawiajmy o emocjach

Już w najbliższą środę - 6 lutego, odbędzie kolejny odcinek cyklu internetowej ewangelizacji #TenWKtórym - prelegentem będzie ks. Marek Dziewiecki, autorytet w dziedzinie psychologii.

Kapłan, który jest znanym wykładowcą, rekolekcjonistą oraz specjalistą w dziedzinie profilaktyki i terapii uzależnień, opowie m.in. o tym czy przeżycia możemy dzielić na negatywne czy pozytywne oraz do czego może prowadzić ucieczka od własnych emocji.

- Ten temat dotyka każdego z nas. Codziennie przeżywamy emocje, które często nas przerastają. Jednak one są potrzebne i nie trzeba z nimi walczyć, a jedynie umieć sobie z nimi poradzić, by osiągnąć zdrowie emocjonalne oraz wewnętrzny spokój i szczęście. Tego właśnie będziemy się uczyć na najbliższym spotkaniu - mówi Bogusław Zdebski, współorganizator wydarzenia.

Gość spotkania, które rozpocznie się 6 lutego o godz. 20.00 na facebookowym profilu “Zmieniamy świat na bardziej chrześcijański”, wskazuje, że emocje są jak rozgłośnia radiowa, która cały czas nadaje informacje o tym, co dzieje się z człowiekiem. "To czasem bywa trudne, gdyż nie mamy wpływu na treści, które ta rozgłośnia nadaje, a nie możemy jej wyłączyć. Nawet gdybyśmy rzucali kamieniami w głośnik czy wyrywali kable ze ścian - nic to nie da" - pisze w swojej najnowszej książce pt. "Emocje".

Spotkanie z cyklu #TenWKtórym jest darmowe, a jego uczestnicy na żywo będą mogli zadawać prelegentowi pytania. Szczegółowe informacje i formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.tenwktorym.pl/porwanasemocje.

#TenWKtórym to cykl spotkań z autorami ciekawych książek, który przygotowują dwie krakowskie księgarnie chrześcijańskie - Tolle.pl i Gloria24.pl. Podczas transmisji na żywo w mediach społecznościowych autorzy dzielą się swoim doświadczeniem wiary i duchowości, a także odpowiadają na pytania, jakie codziennie podsuwa życie.

W dotychczasowych odcinkach cyklu poruszono temat m.in. pracy nad talentami z o. Łukaszem Buksą OFM, zagadnienie ojcostwa z Jackiem Pulikowskim oraz skuteczności modlitwy z Marcinem Jakimowiczem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama