Parafia św. Stanisława BM w Krakowie-Kantorowicach świętuje 25-lecie istnienia. Z tej okazji abp Marek Jędraszewski przewodniczył Mszy św. w tamtejszym kościele.
Zwracamy się dziś z gorącą modlitwą do patrona waszej parafii, św. Stanisława Biskupa i Męczennika, który dla Ewangelii oddał swoje życie, przyczyniając się do tego, aby dla kolejnych pokoleń Polaków stać się siłą, nadzieją na odnowę i nieustającym wspomożycielem we wszystkich naszych problemach - mówił metropolita krakowski.
W homilii abp Jędraszewski podkreślał, że na dzieje Kościoła należy patrzeć z perspektywy 2 tys. lat głoszenia Dobrej Nowiny, którego konsekwencją jest życie w miłości.
- Najważniejsza jest miłość. Ta, która jest cierpliwa, łaskawa, nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą, nie dopuszcza się bezwstydu, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego, nie cieszy się z niesprawiedliwości, a współweseli się z prawdą. To zupełnie nowa koncepcja miłości, którą głosi chrześcijaństwo - mówił.
- Moi drodzy, obchodzicie dziś wspaniały jubileusz 25-lecia parafii. Decyzja o budowie świątyni i powstaniu parafii była waszą konkretną odpowiedzią na Ewangelię miłości. Byliście przekonani, że nie można jej odrzucać i stawiać pod korcem - hierarcha zwrócił się bezpośrednio do kantorowickich parafian.
Na zakończenie metropolia zachęcał do trwania w postawie Maryi, która wsłuchiwała się w Boży głos i zdecydowanie odpowiadała na Jego wezwanie. Zaznaczył, że w czasie, kiedy Europa radykalnie odcina się od swoich chrześcijańskich korzeni, potrzeba jednoznacznego świadectwa wiary i miłości. - To nie hasło, ale treść życia, które mamy realizować za przykładem Matki Najświętszej - dodał.
Kościół św. Stanisława BM wzniesiono w Kantorowicach w latach 1985-1990. Świątynię, należącą wtedy do parafii w Raciborowicach, poświęcił w 1989 r. bp Kazimierz Nycz. Parafię w Kantorowicach erygowano w 1994 roku. W głównym ołtarzu znajduje się obraz "Apoteoza św. Stanisława", nad którym umieszczono krucyfiks z XVII w., a w oknie nad wejściem - witraż św. Jadwigi.