Nowy numer 8/2019 Archiwum

Jesteście promieniami

Nie ma prawdziwego życia ślubami bez zmagania, cierpienia, codziennego ofiarowywania siebie. Przypomniał o tym abp Marek Jędraszewski.

Podczas Mszy św. w bazylice Mariackiej 2 lutego zauważył też, że każdy chrześcijanin jest zobowiązany do tego, by życiem głosić Chrystusa. Szczególnie dotyczy to osób konsekrowanych. – Jawicie się jako źródła światła w świecie i takie jest wasze powołanie. Wasze śluby są zaś znakiem sprzeciwu wobec świata i sprawiają, że jesteście promieniami światła w tej pogrążonej w ciemności rzeczywistości – przekonywał arcybiskup. Ślub ubóstwa sprzeciwia się współczesnej mentalności, według której bogactwo jest miarą wartości drugiego człowieka. Czystość jest sprzeciwem wobec hedonizmu, który przejawia się – jak tłumaczył metropolita – w tragicznym w skutkach haśle „róbta, co chceta” – także w odniesieniu do tak intymnej sfery życia, jaką jest czystość serca.

Dostępne jest 49% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL