Nowy numer 14/2020 Archiwum

Przewrót w "Wiośnie" trwa

Walne zgromadzenie Stowarzyszenia "Wiosna" odwołało Joannę Sadzik z funkcji prezesa. Jej miejsce zajął ks. Grzegorz Babiarz, znajomy ks. Jacka Stryczka. Tę nieoficjalną informację podał portal onet.pl.

Decyzja zapadła wczoraj wieczorem, w pierwszej minucie walnego zgromadzenia, które po niespodziewanym odwołaniu J. Sadzik zaproponowało, by stery w stowarzyszeniu objął ks. Babiarz. Jak się okazało, czekał już za drzwiami.

Joanna Sadzik, mimo prób kontaktu z naszej strony, nie odbiera telefonu. Również stowarzyszenie nie opublikowało jeszcze żadnego komentarza w tej sprawie.

- Decyzję "Wiosny" odbieram jako przewrót. Stowarzyszenie nie dorosło do tego, by opierało się na normalnych relacjach pracodawca-pracownik, i aby na jego czele stała osoba, która przez kilka ostatnich miesięcy działała nienagannie moralnie. Co więcej, Joanna Sadzik, mimo kryzysu, jaki panował w "Wiośnie", potrafiła przeprowadzić - z sukcesem - ubiegłoroczną Szlachetną Paczkę - mówi nam Janusz Schwertner, autor tekstu, który ukazał się na onet.pl, jak również publikacji (na tym samym portalu), w którego efekcie założyciel "Wiosny" i pomysłodawca Paczki ks. Stryczek 21 września podał się do dymisji. - Wiem, że ta decyzja była od dawna przygotowywana w porozumieniu z ks. Stryczkiem - dodaje J. Schwertner.

Może to więc oznaczać, że były prezes znów będzie miał wpływ na to działalność "Wiosny".

Tymczasem krakowska Prokuratura Okręgowa wciąż prowadzi śledztwo ws. mobbingu w stowarzyszeniu. Państwowa Inspekcja Pracy na razie nie potwierdziła zarzutów stawianych ks. Stryczkowi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

 • Józef K.
  05.02.2019 22:18
  Normalne korporacyjne rozgrywki
  doceń 1
 • Gość
  05.02.2019 22:55
  W sytuacji w jakiej znalazło się Stowarzyszenie oraz ze względu na jego rangę, zmiany tego rodzaju powinny być przejrzyste. Pytam zatem: DLACZEGO ODWOŁANO PANIĄ PREZES??
  doceń 4
 • Sylwia
  05.02.2019 23:56
  Drobna uwaga na marginesie tej sprawy: od lat często słyszę od różnych osób, że bezskutecznie poszukują kierowników duchowych, stałych spowiedników. Księża często wymawiają się brakiem czasu albo niedostatecznym przygotowaniem do tej roli. Na co więc poświęcają swój czas i czym naprawdę żyją na co dzień? Oczywiście, bez uogólnień. Znam kapłanów szczerze oddanych Bogu i duszom oraz takich, którzy bawią się w działania zastępcze, do których nie trzeba święceń. A w konfesjonale i przy ołtarzu nikt ich nie zastąpi.
 • GB
  06.02.2019 20:25
  Dla Schwertnera p. Sadzik jest „nienaganna moralnie”, bo stoją światopoglądowo po jednej stronie i zapewne artykuł na onecie miał pomóc w przejęciu idei Szlachetnej Paczki przez środowiska liberalno-lewicowe. Dla mnie ostatnia gala Szlachetnej Paczki dyskredytuje tę panią i cieszę się z nowego prezesa, nawet jeśli nie jest to rozwiązanie idealne.
  doceń 7

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama