Nowy numer 47/2023 Archiwum

Czego pragną kobiety?

Nad tym pytaniem zastanawiają się faceci od wieków. Mężczyźni św. Józefa postanowili zadać je ekspertce od kobiecości.

W najbliższą środę odbędzie się spotkanie z dr Wandą Półtawską. "Najskrytsze pragnienie kobiety jest skryte głęboko w jej sercu. Czy jako mężczyźni możemy poznać, co nim jest?" – zastanawiają się organizatorzy, mając nadzieję, że ich wyjątkowy gość uchyli rąbka tajemnicy.

Wanda Półtawska jest lekarką, doktorem nauk medycznych oraz specjalistką w dziedzinie psychiatrii. W młodości, podczas II wojny światowej, była więźniem obozu koncentracyjnego w Ravensbrück. Po zakończeniu wojny rozpoczęła studia medyczne. Jest znaną obrończynią życia. Przez kilkadziesiąt lat przyjaźniła się i współpracowała z Karolem Wojtyłą, począwszy od czasów, gdy był on duszpasterzem w Krakowie. W 1967 r. zorganizowała Instytut Teologii Rodziny przy Papieskim Wydziale Teologicznym w Krakowie i kierowała nim przez 33 lata, piastując stanowisko profesora PAT. Odznaczona m.in. Orderem Orła Białego.

Otwarte dla wszystkich spotkanie Mężczyzn św. Józefa z dr Półtawską poprzedzi Msza św., która rozpocznie się o godz. 18 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie-Płaszowie. Po Eucharystii odbędzie się spotkanie w Domus Mater przy ul. Saskiej 2c.

Mężczyźni św. Józefa to sieć mężczyzn, którzy pragną w swoim życiu duchowym czegoś więcej: szukają Pana, starają się służyć potrzebom innym, odkrywają radość życia według Bożego planu. Ich wspólnoty znajdują się w kilkunastu miastach w całej Polsce, a także w Wielkiej Brytanii, Skandynawii i na Białorusi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy