Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Jubileuszowy i rekordowy przejdź do galerii

Ponad 800 zawodników wzięło udział w X Biegu Podhalańskim im. Jana Pawła II w Nowym Targu. Rywalizacji sprzyjały pogoda, liczne atrakcje dla biegaczy i ich kibiców oraz atmosfera dobrej zabawy na śniegu i mrozie.

Zawodników pobłogosławił przed startem kapelan Związku Podhalan ks. Władysław Zązel. - Bardzo wam dziękuję, że tu jesteście i chwalicie Boga poprzez piękny wysiłek sportowy - mówił.

X Bieg Podhalański pod patronatem Jana Pawła II wpisuje się w obchody 40. rocznicy wizyty papieża na lotnisku w Nowym Targu, gdzie tradycyjnie odbywają się zawody.

Zawodnicy startowali w kilku kategoriach wiekowych i na różnych trasach - 6, 15 lub 30 km. Do najstarszych należał 84-letni Zdzisław Pięciak z Krakowa. Na nartach jeździ od 75 lat, od czasów szkolnych w Tarnowie. - Jest to dla mnie nieodmienna przyjemność, utrzymująca mnie również w dobrej formie zdrowotnej - mówił jeszcze przed startem zdobywca m.in. złotej i brązowej odznaki Polskiego Związku Narciarskiego za udział w zjazdach tzw. slalomem gigantem.

Biegówki założyli także górale ze Związku Podhalan w strojach regionalnych. Uczestników zawodów i ich kibiców rozgrzewały śpiewy nowotarskiego zespołu Mali Śwarni.

Podczas tegorocznego Biegu Podhalańskiego odbyły się Mistrzostwa Polski Amatorów w Biegach Narciarskich PZN i jedna z edycji Pucharu Polski Amatorów w Biegach Narciarskich PZN.

Na dystansie 30 km wśród mężczyzn triumfował Peter Mlynar ze Słowacji. Trasę 15 km najszybciej pokonał Jacek Staroń z Krosna, a wśród kobiet - Catherine Spierenburg z Kościeliska.

Bieg na 6 km wygrał Andrzej Mojeścik z Istebnej. Najlepsze zawodniczki w tej kategorii to Marcelina Wojtyła z Pogórza, Julia Demkowska ze Skomielnej Białej i Agnieszka Tylka z Czarnego Dunajca.

Bieg Podhalański im. Jana Pawła II w Nowym Targu odbył się już po raz 10. Celem imprezy jest popularyzacja narciarstwa biegowego na Podhalu jako formy zdrowego trybu życia i aktywnej formy spędzania wolnego czasu, a także integracja i promocja sąsiadujących gmin.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy