Nowy numer 37/2021 Archiwum

Przedpremierowy pokaz filmu "Największy dar"

Odbędzie się we wtorek 19 lutego o godz. 19 w kinie "Kijów". Dla naszych Czytelników mamy trzy podwójne zaproszenia.

Skoro tyle filmów nauczyło nas nienawidzić, zrobiliśmy taki, który będzie uczył wybaczania - tak na stronie internetowej filmu "Największy dar. Jeśli szukasz szczęśliwego zakończenia" zachęcają do obejrzenia go jego producenci, czyli polsko-hiszpański duet - Stowarzyszenie "Rafael" oraz Fundacja "Infinito+1".

Przekonują też, że ich obraz gwarantuje widzom potężną dawkę wzruszeń, ciepłych emocji i humoru. Film, będący fabularyzowanym dokumentem, utrzymany jest bowiem w konwencji westernowej komedii (warstwa fabularna) i kina faktu (warstwa dokumentalna).

Jego głównym bohaterem jest reżyser (w tę rolę wcielił sam Juan Manuel Cotelo - reżyser i autor scenariusza "Największego daru"), który kręci opowieść o odwiecznej walce dobra i złem. W końcu dosięgają go niemoc twórcza i mnóstwo wątpliwości - zaczyna się zastanawiać, czy jego bohaterowie muszą się pozabijać, czy może lepiej postawić na inne, lepsze zakończenie. Postanawia na jakiś czas porzucić plan filmowy, by poszukać historii, które go zainspirują. Nie spodziewa się, że spotka ich tak wiele i że zmuszą go one do odnalezienia odpowiedzi na pytanie, czy możliwe są bezgraniczna miłość i bezwarunkowe przebaczenie. Do czego doprowadzą go te duchowe zmagania? Tego warto dowiedzieć się osobiście.

Wystarczy tylko dodać, że w filmie zostały opowiedziane prawdziwe historie Tima Guénarda, Irene Villi, Shane'a O’Doherty'ego oraz Gabi i Francesco.

"Gdyby przemoc pozostała wewnątrz ekranu, na terytorium fikcji, mogłoby tak być. Ale tak nie jest. Rzeczywistość pokazuje, że wszędzie stosuje się stare prawo »Oko za oko, ząb za ząb« i panują podziały, żale, nienawiść. (...) W obliczu tragicznej panoramy kultury konfrontacji możemy pozwolić się nią zarazić i przyłączyć do wojny lub zrobić coś pozytywnego" - podpowiada J.M. Cotelo, który widzom znany jest już jako twórca kilku kinowych hitów - "Ziemia Maryi", "Ślady stóp" i "Ostatni szczyt".

Tym czymś pozytywnym jest mówienie o sile przebaczenia, które może zakończyć każdą wojnę.

Dla naszych Czytelników, którzy chcą zobaczyć "Największy dar", mamy trzy podwójne zaproszenia na przedpremierowy pokaz. By je otrzymać, wystarczy napisać do nas pod adres: krakow@gosc.pl, podając swoje dane (imię, nazwisko, numer telefonu) oraz krótko uzasadnić, w jaki sposób film może wpłynąć na ważną zmianę w Państwa życiu. Może ktoś prosi o przebaczenie...? Na zgłoszenia czekać będziemy do poniedziałku do godz. 23.55.

Konkursowy e-mail musi też koniecznie zawierać następującą klauzulę:

Oświadczam, że zapoznałam(-łem) się z Ogólnym Regulaminem Konkursów Instytutu Gość Media (Regulamin) i akceptuję jego warunki. Pełny tekst Regulaminu dostępny na stronie internetowej www.igomedia.pl/Regulaminy.

Administratorem danych osobowych jest Instytut Gość Media (Organizator). Dane osobowe są przetwarzane na podstawie Pani/Pana zgody, w celu przeprowadzenia konkursu, przez okres do zakończenia całego postępowania konkursowego. Dane osobowe mogą być udostępniane partnerom realizującym z Administratorem powyższy cel oraz uprawnionym organom. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu, wniesienia skargi do organu nadzorczego. W każdym momencie zgody na przetwarzanie danych w celu przeprowadzenia konkursu, jak i opublikowanie wyników mogą zostać wycofane przez kontakt na adres e-mail: sekretariat@igomedia.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama