Nowy numer 22/2020 Archiwum

Joanna Sadzik: Działania Zarządu Wiosny zgodne z prawem i statutem stowarzyszenia

- Nie chcemy już poświęcać czasu na przepychanki i kolejne oświadczenia. Chcemy zająć się pracą i planowaniem kolejnych działań związanych z tegoroczną edycją Szlachetnej Paczki - powiedziała Joanna Sadzik w reakcji na opublikowane dzisiaj oświadczenie pełnomocnika ks. Grzegorza Babiarza.

W rozmowie z nami J. Sadzik wyraziła przekonanie, że zarząd Stowarzyszenia Wiosna działa zgodnie z prawem i statutem stowarzyszenia. - Przykro nam, że ambicje personalne niszczą piękną ideę - powiedziała, komentując oświadczenie pełnomocnika ks. Babiarza o tym, że odwołanie duchownego z funkcji prezesa Stowarzyszenia Wiosna odbyło się niezgodnie z prawem.

- Przed nami wiele pracy i planowanie działań związanych z tegoroczną edycją Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. Nie chcemy już tracić czasu na przepychanki i kolejne oświadczenia - podkreśliła. Dodała, że idea Szlachetnej Paczki nie jest prywatną sprawą i własnością jednej osoby czy grupy osób, ale "ruchem społecznym i dobrem narodowym". - To ciężka praca wolontariuszy, to darczyńcy, to dzieci i ubodzy, którym pomagamy. To jest dla nas najważniejsze - zaznaczyła.

J. Sadzik wyraziła nadzieję, że to dobro nie zostanie zmarnowane. - Czeka nas wiele pracy związanej z odbudową zaufania, ale wierzę, że to nam się uda - dodała.

Z przesłanego w czwartek oświadczenia pełnomocnika ks. Babiarza wynika, że w poniedziałek 11 lutego nie doszło do wyboru J. Sadzik na prezesa Wiosny. "Upubliczniona we wtorek informacja, jakoby w dniu 11 lutego br. doszło do skutecznego odwołania Grzegorza Babiarza z funkcji Prezesa Zarządu Stowarzyszenia Wiosna oraz do powołania na to stanowisko Joanny Sadzik, nie jest zgodna z prawdą" - napisano.

"Legalnie wybrane w dniu 4 lutego br. władze Stowarzyszenia Wiosna podejmą wszelkie kroki prawne w celu uzyskania wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego oraz w celu zablokowania działań osób, które podają się za władze Stowarzyszenia, lecz nimi nie są" - czytamy w oświadczeniu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Yanosh
  14.02.2019 16:59
  Pani S. - "Kobieta z Klasą" i tak powinno być. W niczym NIKOMU - ani Pani Sadzik - ani Księdzu B. taka sytuacja nie uwłacza. Należy skupić się na DZIAŁALNOŚCI - ku chwale Pana Boga i ludzi. I zdjąć temat z pierwszej strony pewnej gazety i nie podnosić jej nakładu.
  doceń 3
 • Tomaszszcz
  14.02.2019 17:20
  Szefowa Szlachetnej paczki ma lewicowe poglądy. Fundacja Pro – prawo do życia zauważa na swojej stronie internetowej, że nowa prezes „Szlachetnej Paczki” Joanna Sadzik ma „bardzo lewicowe poglądy”. Wolontariusze fundacji zbadali sprawę w związku z oburzeniem opinii publicznej na zaproszenie do współpracy aborcjonistki Natalii Przybysz.  Na gali XVIII edycji „Szlachetnej Paczki” pojawiła się piosenkarka Natalia Przybysz, która dwa lata temu „pochwaliła się” na łamach „Wysokich Obcasów”, że dokonała aborcji. Przybysz nie żałowała jednak swojego czynu. Przeciwnie, prezentowała aborcję jako coś, o zgrozo, dobrego! Oburzenie obecnością piosenkarki-aborcjonistki na gali „Szlachetnej Paczki” wyrazili obrońcy życia oraz katolicka opinia publiczna. Internauci stworzyli również petycję do kierownictwa Stowarzyszenia WIOSNA z prośbą o zakończenie współpracy z Przybysz.  Ostatecznie piosenkarka wzięła udział w gali, a rzecznik „Szlachetnej Paczki” tłumaczyła, że inicjatywa od lat „działa ponad podziałami”. „Ci, którzy wystąpią na gali, chcą wspólnie cieszyć się z tego, że w tym roku udało się poprawić los tysiącom rodzin. Myślę, że tego dnia to jest najważniejsze” – tłumaczyła rzecznik Paula Wolecka. Teraz wolontariusze Fundacji Pro – prawo do życia dotarli do informacji, które wskazują, że szefowa „Szlachetnej Paczki” ma bardzo lewicowe poglądy. Miałoby to tłumaczyć fakt, że w gali wzięła udział aborcjonistka.  „Wszystko jednak staje się jasne, gdy zobaczymy, kim jest Joanna Sadzik, która po aferze mobbingowej stała się prezesem Szlachetnej Paczki. Jak się okazuje, ma ona bardzo lewicowe poglądy, chętnie komentuje na profilach LGBT oraz Komitetu Obrony Demokracji. Łatwo znaleźć można również… jej proaborcyjne wypowiedzi! Szczególnie z czasów tak zwanego czarnego protestu” – czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie www.stopaborcji.pl.  „Pod jedną z grafik broniących prawa do życia poparła polubieniem kobietę broniącą prawa do zabijania, po czym zarzuciła błąd logiczny mężczyźnie, który poprawnie odparł argument aborcjonistki. Również, pod wpisem jednej z blogerek pyta się, dlaczego Kościół wzywa do wpisania w prawo polskie prawa do życia dla każdego człowieka. Podobnych komentarzy jest więcej” – zauważa Fundacja Pro – prawo do życia.  Obrońcy życia zwracają również uwagę na to, że dotychczas „Szlachetna Paczka” była kojarzona z katolickimi wartościami i korzeniami. Świadczy o tym m.in. punkt 18 statutu stowarzyszenia Wiosna zajmującego się inicjatywą „Szlachetna Paczka”, jakim jest: „działalność na rzecz rodziny, macierzyństwa, rodzicielstwa, upowszechniania i ochrony praw dziecka”. „Czyżby wraz z odejściem księdza miały nadejść w Szlachetnej Paczce poważne zmiany?” – pytają obrońcy życia na swojej stronie www.stopaborcji.pl.
  doceń 13
 • fotomarko
  15.02.2019 08:30
  Piszą że nie chcą przepychanek... To jak w takim razie zrozumieć to, że najpierw ustąpili, a potem odwołali swoje ustąpienie? To nie jest przepychanka?
  doceń 3
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama