Nowy numer 38/2021 Archiwum

Dzień otwarty u krakowskich dominikanów

W najbliższą niedzielę 17 lutego Fundacja "Dominikański Ośrodek Liturgiczny" pod hasłem: "Wielka Sztuka" organizuje dzień otwarty klasztoru oo. dominikanów.

Przez cały dzień, od godz. 9.30 do 22, zespół fundacji czekać będzie na gości w krużgankach klasztoru. Każdy będzie mógł nie tylko poznać publikacje i rzemiosło artystyczne DOL, ale też posłuchać ciekawych wykładów, zwiedzić klasztor, posłuchać pięknej muzyki, która sprzyja modlitwie, a nawet... nauczyć się śpiewać.

O godz. 11.30 o. Dominik Jurczak OP, dyrektor Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego i liturgista, wygłosi wykład "Ars celebrandi w liturgii - sprawa nie tylko dla księdza", po którym modlitwę poprowadzi schola Vigilantes.

O godz. 13 wszyscy chętni będą mogli spróbować swoich sił wokalnych, biorąc udział w szkole śpiewania i zmagając się z ćwiczeniami z impostacji. Szkołą dowodzić będzie Artur Zajt, wykładowca Szkoły Kantorów.

Piotr Oleś OP, historyk sztuki, duszpasterz i współpracownik DOL, od godz. 14.30 odsłaniać będzie tajemnice klasztoru, prezentując znajdujące się w jego murach dzieła sztuki, a o godz. 16.15 wykład "Katolipa: o sztuce i kiczu w Kościele" przedstawi Jacek Hajnos OP, absolwent ASP - grafik, rzeźbiarz, rysownik.

W planie dnia jest też koncert "Śpiewajcie Panu pieśń nową" w wykonaniu Bractwa Śpiewaczego "San Clemente". Rozpocznie się on o godz. 18, a po koncercie San Clemente i schola Vigilantes poprowadzą kompletę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama