Nowy numer 22/2020 Archiwum

Dzień otwarty u krakowskich dominikanów

W najbliższą niedzielę 17 lutego Fundacja "Dominikański Ośrodek Liturgiczny" pod hasłem: "Wielka Sztuka" organizuje dzień otwarty klasztoru oo. dominikanów.

Przez cały dzień, od godz. 9.30 do 22, zespół fundacji czekać będzie na gości w krużgankach klasztoru. Każdy będzie mógł nie tylko poznać publikacje i rzemiosło artystyczne DOL, ale też posłuchać ciekawych wykładów, zwiedzić klasztor, posłuchać pięknej muzyki, która sprzyja modlitwie, a nawet... nauczyć się śpiewać.

O godz. 11.30 o. Dominik Jurczak OP, dyrektor Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego i liturgista, wygłosi wykład "Ars celebrandi w liturgii - sprawa nie tylko dla księdza", po którym modlitwę poprowadzi schola Vigilantes.

O godz. 13 wszyscy chętni będą mogli spróbować swoich sił wokalnych, biorąc udział w szkole śpiewania i zmagając się z ćwiczeniami z impostacji. Szkołą dowodzić będzie Artur Zajt, wykładowca Szkoły Kantorów.

Piotr Oleś OP, historyk sztuki, duszpasterz i współpracownik DOL, od godz. 14.30 odsłaniać będzie tajemnice klasztoru, prezentując znajdujące się w jego murach dzieła sztuki, a o godz. 16.15 wykład "Katolipa: o sztuce i kiczu w Kościele" przedstawi Jacek Hajnos OP, absolwent ASP - grafik, rzeźbiarz, rysownik.

W planie dnia jest też koncert "Śpiewajcie Panu pieśń nową" w wykonaniu Bractwa Śpiewaczego "San Clemente". Rozpocznie się on o godz. 18, a po koncercie San Clemente i schola Vigilantes poprowadzą kompletę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama