Nowy numer 22/2020 Archiwum

Rusza portal tojestsiec.pl

Portal, będący nowym projektem pallotynów, wystartuje w samo południe 17 lutego, we wspomnienie bł. Elżbiety Sanny.

Jak tłumaczy ks. Łukasz Gołaś SAC, dyrektor pallotyńskiego radia pallotti.fm i jego krakowskiej redakcji (druga redakcja znajduje się w Warszawie), bez sieci trudno jest już sobie wyobrazić życie. I choć internet dużo nam daje, to równie dużo zabiera.

- Papież Franciszek w Orędziu na 53. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu napisał, że sieć "jest bogactwem naszych czasów", ale to kosztowne bogactwo. Naraża na manipulację, niebezpieczeństwo, oszustwo - także, a może zwłaszcza informacyjne. Jest też pułapką. Dając wrażenie bliskości, pozostawia nas często w wielkiej samotności. Przez pozorne utrzymywanie relacji, prowadzi do głębokiego ich zaniku. Ojciec Święty nazywa to zjawiskiem "młodych pustelników społecznościowych", którym grozi całkowite odcięcie się od społeczeństwa. Nie możemy tego lekceważyć - mówi ks. Gołaś.

Co więc trzeba zrobić, by rozwiązać ten problem?

- Potrzeba wielkiej odpowiedzialności, aby sieć stawała się prawdziwie obszarem wiązania i jednoczenia ludzi. Przestrzenią do dzielenia się wartościami, otwarciem i zaproszeniem do dialogu, do spotkania - przekonuje, dodając że sieć może też stać się szansą, by przybliżyć się do ludzi będących nawet daleko od nas, wspólnie modlić się i szukać dobra.

Taki właśnie jest cel powstania nowego pallotyńskiego projektu tojestsiec.pl, który ma być przestrzenią do dzielenia się wartościami, a przede wszystkim do spotkania i szukania tego, co łączy ludzi.

- Na portalu będą pojawiać się teksty przede wszystkim ludzi świeckich związanych z pallotynami i pallotynkami. Nie zabraknie również sióstr i braci pallotynów. Chcemy szukać dobra, patrząc na św. Wincentego Pallottiego i nasz świat pallotyński - opowiada ks. Ł. Gołaś.

Portal nieprzypadkowo wystartuje 17 lutego. Dla pallotyńskiej rodziny jest to ważny dzień, ponieważ wtedy wspominana jest bł. Elżbieta Sanna.

- Zapraszamy do współtworzenia tego miejsca, poprzez dzielenie się słowem - zachęca ks. Ł. Gołaś SAC.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama