Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Rozdajemy książki o TOPR

Nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka ukazała się książka odsłaniająca kulisy pracy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Publikacja jest wyjątkowa, bo do tej pory nigdy nikomu nie udało się nakłonić ratowników TOPR do tak szczerych rozmów. Beata Sabała-Zielińska, autorka książki "TOPR. Żeby inni mogli przeżyć", na to zaufanie długo pracowała. Z czasem jednak znalazła z ratownikami wspólny język i napisała pasjonującą opowieść o pełnej poświęcenia pracy, o ryzyku wpisanym w codzienność i o emocjach, które przeżywają podczas każdej akcji.

Czasem TOPR-owcy przeżywają prawdziwe dramaty, które wstrząsają nie tylko całym Podhalem, ale i całą Polską. Tak było np. 11 sierpnia 1994 r., gdy w katastrofie śmigłowca lecącego do dwóch turystek, które połamały nogi, schodząc z Kasprowego, zginęło 4 ratowników: Bogusław Arendarczyk, Janusz Rybicki, Janusz Kubica i Stanisław Mateja-Torbiarz.

Książkę, choć liczy aż 350 stron, czyta się jednym tchem, poznając zarówno tajniki szkolenia kandydatów do TOPR, jak również kulisy najtrudniejszych akcji ratunkowych - tych prawdziwie górskich, jak i jaskiniowych czy nurkowych.

Dodatkowym atutem publikacji jest fakt, że B. Sabała-Zielińska, góralka z charakterem, wszystko to, czego dowiedziała się od ratowników, opisała w tak barwny i dynamiczny sposób, iż czytelnik ma wrażenie, że znajduje się w samym centrum wydarzeń mrożących krew w żyłach.

Od wydawnictwa Prószyński i S-ka mamy dla naszych Czytelników 3 egzemplarze książki "TOPR. Żeby inni mogli przeżyć". By je otrzymać, należy 20 lutego napisać do nas pod adres: krakow@gosc.pl, podając swoje dane (imię, nazwisko, numer telefonu) oraz odpowiedzieć na pytanie, kto był pierwszym naczelnikiem TOPR i w jakich okolicznościach powstała ta organizacja. Mile widziane będzie też krótkie uzasadnienie, dlaczego książka powinna powędrować w Państwa ręce. Uwaga! Książki będą czekały na odbiór w naszej redakcji (ul. Wiślna 12, Kraków).


Konkursowy e-mail musi też zawierać następującą klauzulę:

Oświadczam, że zapoznałam(-łem) się z Ogólnym Regulaminem Konkursów Instytutu Gość Media (Regulamin) i akceptuję jego warunki. Pełny tekst Regulaminu dostępny na stronie internetowej www.igomedia.pl/Regulaminy.

Administratorem danych osobowych jest Instytut Gość Media (Organizator). Dane osobowe są przetwarzane na podstawie Pani/Pana zgody, w celu przeprowadzenia konkursu, przez okres do zakończenia całego postępowania konkursowego. Dane osobowe mogą być udostępniane partnerom realizującym z Administratorem powyższy cel oraz uprawnionym organom. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu, wniesienia skargi do organu nadzorczego. W każdym momencie zgody na przetwarzanie danych w celu przeprowadzenia konkursu, jak i opublikowanie wyników mogą zostać wycofane przez kontakt na adres e-mail: sekretariat@igomedia.pl.

Rozdajemy książki o TOPR   Książka jest pasjonującą opowieścią o pełnej poświecenia pracy, o ryzyku wpisanym w codzienność i o emocjach, które ratownicy przeżywają podczas każdej akcji Wydawnictwo Prószyński i S-ka

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy