Nowy numer 23/2020 Archiwum

KEP: Przewodniczący polskiego episkopatu w szpitalu, na spotkanie ws. ochrony małoletnich pojedzie jego zastępca

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki od kilku dni jest hospitalizowany z powodu ostrego zapalenia płuc, dlatego polski episkopat na watykańskim spotkaniu nt. ochrony małoletnich w Kościele reprezentował będzie jego zastępca, abp Marek Jędraszewski - podał rzecznik KEP ks. Paweł Rytel-Andrianik.

W skład polskiej delegacji wchodzą również: bp Artur Miziński, sekretarz generalny KEP, oraz o. Adam Żak, koordynator KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży.

Szczyt w Watykanie rozpocznie się w czwartek i potrwa do niedzieli. Weźmie w nim udział 190 osób, w tym m.in. 114 przewodniczących episkopatów z całego świata, 14 zwierzchników katolickich Kościołów wschodnich, a także przedstawiciele Kurii Rzymskiej oraz zakonów męskich i żeńskich.

« 1 »
 • poznanianka
  19.02.2019 13:04
  Smutne wieści. :( Niech Bóg da mu zdrowie.
  doceń 12
 • z modlitwą
  19.02.2019 13:10
  W czasie niedawnego wywiadu dla EWTN słychać było, że ks. abp Gądecki kaszlał i miał chore gardło. Za dużo pracuje. Polecajmy Bogu naszego pasterza.
  doceń 11
 • marek
  19.02.2019 13:45
  niestety wielu duchowych i katolikow świeckich dało sobie narzucić lewacką narrację,jakoby atrybutem Koscioła był homoseksualizm,pedofilia,etc., czyli,że te dewiacje jakoby mają charakter systemowy,przynależny Kościołowi; a przecież tak nie było i nie jest.Jeśli takie przypadki się zdarzały,zdarzają czy też zdarzą, są to kwestie incydentalne związane z popadnięciem w grzech danego człowieka w danym czasie a nie całej instytucji, wspólnoty katolickiej en masse.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama