Nowy numer 42/2019 Archiwum

Bogactwo niedoceniane

Mszą św. w opactwie benedyktynów w Tyńcu rozpoczął się 17 lutego międzynarodowy kurs dla liderów wspólnot odnowy. Bierze w nim udział 150 osób z 11 krajów świata.

W homilii bp Damian Muskus OFM mówił, że wspólnoty charyzmatyczne są wielkim, choć niedocenianym bogactwem Kościoła, jego wiosną i nadzieją. Ocenił, że w Kościele rzeczywistość żywego działania Ducha Świętego jest wciąż pomijana. – Na co dzień za mało pamiętamy o tym, że jest Ten, który ożywia wszystko, nadaje naszemu życiu smak i buduje wspólnotę. Musicie o tym ciągle i ciągle przypominać, zwłaszcza wobec tych wszystkich braci i sióstr, którzy czują się w Kościele zagubieni – dodał.

Kurs prowadzą przedstawiciele Światowej Koordynacji Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej z Watykanu, a organizatorem jest Fundacja „Głos na Pustyni”. – To tydzień zamkniętych rekolekcji. Poza czasem wykładów i warsztatów uczestnicy biorą udział w Eucharystii, adoracji i uwielbieniu. To okazja do wspólnej modlitwy i budowania relacji – mówi jej lider Karol Sobczyk.

Na zakończenie spotkania zaplanowano wieczór modlitewny pod hasłem „Od nowa: spotkanie dla tych, którzy pragną w życiu czegoś więcej”. Odbędzie się on w sobotę 23 lutego w parafii św. Brata Alberta w Nowej Hucie. W programie: uwielbienie, dzielenie się Ewangelią, koncert i posługa modlitewna prowadzone przez uczestników kursu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL