Nowy numer 23/2020 Archiwum
 • Magda
  25.02.2019 18:55
  Czy jest tam wiersz poświęcony generalissimusowi Stalinowi i antykościelny wiersz pt. Plebania ? W końcu Nobel jest za całokształt !
  doceń 17
 • Anonim (konto usunięte)
  25.02.2019 19:50
  LENIN" (na cześć W.I. Lenina)

  Że w bój poprowadził krzywdzonych,
  że trwałość zwycięstwu nadał,
  dla nadchodzących epok
  stawiając mocny fundament -
  grób, w którym leżał ten
  nowego człowieczeństwa Adam,
  wieńczony będzie kwiatami
  z nieznanych dziś jeszcze planet.

  doceń 15
 • Stanisław_Miłosz
  25.02.2019 22:18
  I tak nam Wisełka zamiast w Wiśle wytrysnęła w Jagiellonce. I dobrze, bo choć dzisiejszy nobel to już nie ten nobel z czasów Reymonta i Sienkiewicza, to zawsze nobel. A noblistce, mimo "błędów młodości" (a któż tam z literatów w tamtym ciemnym czasie nie błądził?), szacunek i uznanie za piękne polskie słowo się nalezy. Jak psu buda - się należy.
 • Andy_Krakauer
  26.02.2019 06:27
  Ona jest wstydem kultury polskiej. Jeszcze wiernopoddańcze peany na temat partii i jej świętych (Stalin, Lenin) można byłoby znieść, ale podpis pod żądaniem skazania biskupa Kaczmarka na karę śmierci dyskwalifikuje ją całkowicie jako człowieka.
  doceń 15

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama