Nowy numer 42/2019 Archiwum

On się na tym zna

Abp Marek Jędraszewski mianował ks. dr. Andrzeja Tarasiuka rektorem Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie.

Ksiądz Tarasiuk to doświadczony duszpasterz dzieci i młodzieży. Od 2017 r. jest opiekunem duchowym wspólnoty namARKA, stworzonej i przez wiele lat prowadzonej przez abp. Grzegorza Rysia. – Wszedł w jego buty z wielką pokorą i uszanowaniem naszych wspólnych doświadczeń – opowiada Jarosław Kotyza z namARKI. Jak podkreśla, nowy rektor seminarium jest kapłanem pokornym i głęboko wierzącym. – To bardzo Boży i ewangeliczny człowiek – uważa jego rocznikowy kolega ks. Ryszard Gacek.

Ksiądz Tarasiuk organizował rekolekcje motocyklowe i uczestniczy w motocyklowej pielgrzymce „Iskra Miłosierdzia”. Ksiądz Adam Parszywka SDB, komandor rajdu, wspomina, że pierwszy raz usłyszał o ks. Tarasiuku właśnie od motocyklistów. – Mówili o nim z takim zachwytem, że byłem ciekaw, co to za ksiądz – wspomina. O wyborze ks. Tarasiuka mówi, że to strzał w dziesiątkę. – Jeśli mamy przygotowywać kapłanów do pracy z ludźmi, to on się na tym zna. Papież Franciszek powiedziałby, że to „pasterz, który pachnie swoimi owcami” – zapewnia salezjanin. Nowy rektor jest człowiekiem o wielkiej wrażliwości na samotnych i bezdomnych. – Wracaliśmy kiedyś ze spotkania wspólnoty. Odprowadzałem go do seminarium. Szliśmy ul. Wiślną, gdzie przy jednej z wystaw siedziały dwie bezdomne kobiety. Okazało się, że jedna z nich to jego dobra znajoma. Zaczęli rozmawiać, żartować, jak kolega z koleżanką. To było naturalne, niewymuszone – wspomina J. Kotyza.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL