Nowy numer 37/2021 Archiwum

Rodzice dzieci LGBT chcą przeprosin od małopolskiej kurator oświaty

Cztery mamy dzieci LGBT przyszły do Małopolskiego Kuratorium Oświaty w Krakowie, by spotkać się z Barbarą Nowak.

Zarzucają jej, że porównała orientację homoseksualną do skłonności pedofilskich. Chodzi o tweet, jaki B. Nowak zamieściła na swoim profilu na Twitterze, w którym skomentowała podpisanie przez Rafała Trzaskowskiego, prezydenta Warszawy, deklaracji LGBT+, czego konsekwencją ma być wprowadzenie do szkół nowoczesnej edukacji seksualnej w oparciu o standardy WHO.

"Czy Rafał Trzaskowski poinformował, czym LGBT jest naprawdę? Czy wspomniał, że to propagowanie m.in. pedofilii? Sprzedaje się ludziom kłamstwa, że to walka o równe prawa dla homoseksualistów. Warszawiacy, dlaczego godzicie się na krzywdzenie waszych dzieci?" - napisała 20 lutego małopolska kurator oświaty.

Wpis tłumaczyła potem w wywiadzie dla stacji TVN i TVN24 oraz na filmie zamieszczonym na swoim oficjalnym profilu na Facebooku. Mówiła w nim, że nie porównuje orientacji homoseksualnej do skłonności pedofilskich, a jedynie zwraca uwagę na to, iż standardy WHO zawierają treści propedofilskie. Dokument namawia bowiem do tego, by dzieci poniżej 15. roku życia uczyły się swojej seksualności i inicjowały ją.

Rodzice należący do Stowarzyszenia "My, rodzice" uważają natomiast, że B. Nowak obraża ich dzieci. - Żądamy rozmowy i przeprosin za słowa wypowiedziane, które są kłamliwe i obrażają nas i nasze dzieci. Porównanie orientacji naszych dzieci do osób, które promują czyny karalne, to jest kłamstwo - mówi Irmina Szałapak.

Stowarzyszenie chce też, by kuratorium podjęło edukację seksualną dzieci zgodnie z wiedzą naukową [standardami WHO - przyp. aut.], bowiem - zdaniem stowarzyszenia - szkoła jest właściwym miejscem do przekazywania dzieciom informacji o różnych zachowaniach seksualnych. Twierdzi również, że B. Nowak wyjęła cytaty dotyczące edukacji dzieci (w wieku 9-12 lat oraz młodszych) z kontekstu, w związku z czym nie są one w pełni prawdziwe.

Na pytanie dziennikarzy, czy więc - jej zdaniem - nauka masturbacji dzieci w wieku 0-4 lat jest właściwa [standardy WHO dotyczą również przedszkoli - przyp.aut.], I. Szałapak opowiedziała prośbą, by pokazać jej w dokumencie taki zapis, bo do tej pory nie znalazła go.

Gdy jednak dziennikarze odczytali odpowiednie fragmenty, także dotyczące nauczania dzieci w wieku 9-12 lat skutecznego stosowania środków antykoncepcyjnych i prezerwatyw, brania odpowiedzialności za przyjemne i bezpieczne zachowania seksualne, I. Szałapak stwierdziła, że nie będzie na ten temat dyskutować.

Do spotkania z małopolską kurator oświaty ostatecznie nie doszło, ponieważ B. Nowak w czasie wizyty rodziców była poza kuratorium.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama