Nowy numer 44/2020 Archiwum

Startują 22. Pola Nadziei

Akcję społeczną wspierającą Towarzystwo Przyjaciół Chorych Hospicjum św. Łazarza tradycyjnie rozpocznie Msza św.

W najbliższą niedzielę 10 marca o godz. 11 w hospicyjnej kaplicy odprawi ją ks. Tomasz Grzesiak, diecezjalny duszpasterz chorych. Na tę Eucharystię zaproszeni są pacjenci placówki, ich bliscy oraz pracownicy i wolontariusze hospicjum. O oprawę muzyczną zadba Akademicki Chór "Organum" (skład kameralny) pod dyrekcją Bogusława Grzybka, z udziałem Elżbiety Towarnickiej (sopran) i Marka Stefańskiego (fisharmonia).

Do końca marca przy krakowskich kościołach trwać będą żonkilowe kwesty, które od kwietnia będą również prowadzone w szkołach, na uczelniach, w punktach usługowo-handlowych Krakowa i okolic oraz w hipermarketach.

W kwietniu ruszą też konkursy dla uczniów szkół wszystkich szczebli. W tym roku uczestnicy mogą wybierać wśród trzech propozycji. Pierwszą jest konkurs plastyczny "Nowa Huta z żonkilem w tle". Ta dzielnica miasta obchodzi bowiem swoje 70. urodziny, a historia hospicjum jest z nią nierozerwalnie związana. Warto więc zauważyć, że Huta nie tylko kombinat, socrealistyczna i industrialna architektura, ale także budowle o wiele starsze: opactwo cystersów w Mogile, drewniany kościółek św. Bartłomieja, kopiec Wandy, dwór Branickich, dworek Jana Matejki w Krzesławicach, pałac Czartoryskich w Pleszowie, Arka Pana, łąki nowohuckie czy Aleja Róż. Do każdego z tych miejsc żonkil pasuje idealnie. Trzeba go tylko odpowiednio wkomponować w wybrane tło i wykonać piękny obrazek.

Propozycja druga to konkurs na żonkilowy flash mob - jego tematem powinna być pomoc chorym, ale też niesienie nadziei oraz radości. Trzeci konkurs adresowany jest do tych, którzy lubią śpiewać i chcą wykonać żonkilowy song.

Szkoły mogą też organizować na swoim terenie żonkilowy dzień oraz kwesty na rzecz hospicjum. Szczegółowe informacje można uzyskać na www.polanadziei.pl, na hospicyjnym Facebooku Hospicjum św. Łazarza oraz pisząc pod adres: polanadziei@hospicjum.org.

Tradycyjny finał konkursów odbędzie się 23 maja w Nowohuckim Centrum Kultury.

W programie Pól Nadziei na najbliższy czas warto też odnotować koncert "Świat według Hanny Chrzanowskiej", który w ramach cyklu "Nowa Huta. Dlaczego Nie?!" odbędzie się Arce Pana w sobotę 6 kwietnia o godz. 19.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama