Nowy numer 44/2020 Archiwum

Drzazgi Krzyża

Wraz z Fundacją "Young Tree" zachęcamy do wspólnego przeżywania Wielkiego Postu, refleksji i podejmowania codziennie nowego wyzwania.

Najbliższe tygodnie to czas, w którym nasz wzrok kierujemy na krzyż, rozważając mękę naszego Pana i całe dzieło odkupienia. Jezus wziął na ramiona każdy nasz grzech, każde zaniedbanie, każdą naszą wadę i każdą niedoskonałość.

Ten krzyż, który Jezus z miłości i z miłością dźwigał na Golgotę, był "pełen" naszych grzechów i wad. Był pełen drzazg. Każda z tych drzazg - sama może niewielka i niewiele ważąca - złożyła się na ogromny ciężar.

Czas Wielkiego Postu to okres wytężonej pracy nad sobą i czas nawrócenia. Nie chcemy, by po kilku dniach nadszedł czas zniechęcenia i zrezygnowania z wysiłku pracy nad sobą. Chcemy przejść tę drogę razem, wysilając się do pracy nad sobą, by choć "o drzazgę" zmniejszyć ciężar krzyża.

Każdego dnia rano na naszym Facebooku będziemy publikować krótkie rozważanie i wyzwanie, które może pomóc nam w pozbyciu się złych nawyków, przyzwyczajeń, wad.

Zaczynamy dzisiaj, w Środę Popielcową. Kolejnych wielkopostnych rozważań szukajcie na profilu "Gościa Krakowskiego " na Facebooku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama