Nowy numer 23/2020 Archiwum

Ks. Grzegorz Kilanowicz potrzebuje naszej modlitwy. Potrzebna jest też krew

Młody kapłan archidiecezji krakowskiej walczy o życie w szpitalu.

Wczoraj, wracając z domu rodzinnego, uległ groźnemu wypadkowi. Gdy jechał na motocyklu zakopianką, w Naprawie uderzył w niego samochód osobowy, który nie zmieścił się na zakręcie.

Ksiądz Grzegorz został przetransportowany do krakowskiego szpitala, gdzie przeszedł skomplikowaną operację. Obecnie jest utrzymywany w śpiączce farmakologicznej, a lekarze określają jego stan jako ciężki, ale stabilny.

- Ksiądz Grzegorz bardzo potrzebuje naszej modlitwy. To bardzo ciepły człowiek, uzdolniony muzycznie, który na co dzień pracuje w parafii św. Maksymiliana w Mistrzejowicach. Katechizuje, pracuje z młodzieżą i dziećmi, od początku kapłaństwa udziela się też w ruchu neokatechumenalnym, głosi rekolekcje. To kapłan według serca Jezusowego - żyje tym, czego uczy - opowiada ks. Wojciech Dzioboń, który dobrze zna ks. Kilanowicza.

Aktualizacja: Oprócz modlitewnego szturmu ks. Kilanowicz potrzebuje też bardzo konkretnego wsparcia - kto może proszony jest o oddawanie krwi (B Rh+). Jeśli tylko stan zdrowia ks. Grzegorza pozwoli, przejdzie on kolejną operację. Lekarze robią, co mogą, lecz wszystko jest w rękach Boga. 

Regionalne Centrum Krwiodawstwa znajduje się przy ul. Rzeźnicza 11 w Krakowie. Krew można oddawać od poniedziałku do piątku od godz. 07.15 do 16.30. Terenowy oddział znajduje się także w Krakowie na os. Na Skarpie 66a (12 425 92 14) i jest czynne od poniedziałku do piątku od godz. 07.30 do 13.00.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • parafianin
  09.03.2019 09:08
  Proszę o wiadomość gdzie można oddać krew dla ks. Grzegorza
 • Yanosh
  09.03.2019 09:54
  Mirko i Pawle - pamiętamy w modlitwie za ks. Grzegorzu - Waszym Synu i jesteśmy z Wami w tym czasie.
  doceń 4
 • Patka korporatka
  09.03.2019 13:54
  To jest jeden z tych duchownych, którzy naprawdę zbliżają człowieka do Boga. Niech Go Bóg chroni!
  doceń 0
 • TERESA
  10.03.2019 00:20
  Pamiętam w modlitwie.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama