Do Wielkanocy na misjach w Tanzanii trwa Kampania Wielkopostna na rzecz najuboższych. Krakowska Fundacja "Kiabakari" włącza się w tę inicjatywę, zachęcając do włączenia się w pomoc potrzebującym.
Mieszkańcy Kiabakari już od wielu lat, przez cały Wielki Post, odkładają to, czego mogą sobie odmówić, aby okazać pomoc najuboższym spośród nich. Wszystkie zebrane dary w Wielką Sobotę są dzielone i przekazywane potrzebującym.
Do Kampanii Wielkopostnej włączyła się krakowska Fundacja "Kiabakari". Zebrane w Polsce pieniądze zostaną przekazane do tanzańskiej misji i zasilą bank pomocy dla najuboższych, również dla tych, których nie stać na opiekę medyczną i zakup leków dla siebie i rodziny. Datki można wpłacać na konto fundacji, podane na stronie internetowej www.kiabakari.org. Zbiórka prowadzona jest także na Facebooku.
Jak tłumaczy pracujący w Kiabakari krakowski misjonarz ks. Wojciech Kościelniak, Kampania Wielkopostna polega na ofiarowaniu wartości tego, czego odmawiają sobie wierni w czasie Wielkiego Postu, osobom biednym, chorym i potrzebującym, bo "to, czego sobie odmówiliśmy, nie należy już do nas, ale do Pana i Jego ludzi w potrzebie". - W Kiabakari Kampania Wielkopostna odbywa się po VII stacji Drogi Krzyżowej w każdy piątek. Ludzie podchodzą do ołtarza i do koszyków składają wartość tego, czego sobie odmówili w czasie minionego tygodnia. Ci, którzy nie mogą być na Drodze Krzyżowej, przynoszą do kancelarii - opowiada kapłan.
Dodatkowo w Wielki Czwartek taca i dary ołtarza przeznaczone są na cele Kampanii Wielkopostnej. Włączane są do niej również ofiary i dary składane w czasie poświęcenia pokarmów wielkanocnych.
Fundacja "Kiabakari" powstała w 2008 roku. Posiada status organizacji pożytku publicznego. Za zadanie stawia sobie zwalczanie nędzy i nierówności społecznych w krajach rozwijających się. Działania fundacji skierowane są do wszystkich ludzi, którzy potrzebują pomocy, bez względu na ich pochodzenie etniczne, płeć, przekonania religijne. Obejmują takie dziedziny życia, jak wychowanie, edukacja, zdrowie, praca, bezpieczeństwo żywnościowe, kultura oraz środowisko naturalne.
W Kiabakari w Tanzanii fundacja wspiera ośrodek zdrowia. Dzięki niej powstało również przedszkole, ukończona została budowa szkoły podstawowej. Fundacja wybudowała jedyną tego typu w regionie Klinikę Okulistyczno-Stomatologiczną. Prowadzi akcję dożywiania dzieci, wspiera Fundusz Szkolny, umożliwiając dzieciom z ubogich rodzin naukę w szkole i przedszkolu. W Lamadi w Tanzanii wybudowała ośrodek dla dzieci z albinizmem.