Nowy numer 23/2020 Archiwum

Za rok w Krakowie odbędzie się Europejskie Forum Młodzieży

W październiku 2020 r. w Krakowie obradować będzie Europejskie Forum Młodzieży. Spotkanie organizuje Rada Europejskich Konferencji Biskupów CCEE.

Młodzi przyjadą do Krakowa w związku z 100. rocznicą urodzin Karola Wojtyły, który jako papież zainicjował Światowe Dni Młodzieży, a dziś jest ich patronem. Spotkanie zostanie zorganizowane w dniach od 20 do 23 października, kiedy przypadają liturgiczne obchody odpustu św. Jana Pawła II.

Wezmą w nim udział młodzi chrześcijanie, przedstawiciele Kościołów oraz zaproszeni do udziału specjaliści z różnych dziedzin z całej Europy. Jak poinformował sekretariat CCE, przedmiotem obrad będą m.in. nowe impulsy wynikające z ubiegłorocznego Synodu Biskupów poświęconego problematyce młodzieży oraz Światowego Dnia Młodzieży, który odbył się w styczniu br. w Panamie. Omówione też zostaną konsekwencje papieskiej adhortacji po synodzie biskupów poświęconym młodzieży (3-28 października 2018 r.), która zostanie ogłoszona 25 marca.

W ubiegłym tygodniu w Rzymie odbyło się spotkanie ponad 50 przedstawicieli duszpasterstwa młodzieży i studentów. Dyskutowano tam m.in. o pierwszych efektach synodu biskupów. Centralnym tematem były formy i możliwości towarzyszenia młodym ludziom w ważnych decyzjach życiowych. Ponadto w dniach od 18 do 22 czerwca Watykan planuje "posynodalne" międzynarodowe Forum Młodzieży. Mają w nim uczestniczyć delegaci krajowych episkopatów, wspólnot oraz organizacji i ruchów kościelnych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • TOM
    12.03.2019 21:04
    Dziwne to bardzo, że ludzie na świecie są zmanipulowani, że wierzą w konserwatyzm Polaków, choć Polska i tak już jest stracona nawet dla Watykanu, bo niewielu ludzi wyznaje naprawdę wartości chrześcijańskie i jest to dla nich obojętne, w co wierzą. Zresztą urabia się społeczeństwo w duchu poprawności politycznej, szczególnie w metropoliach. Nie wierzę, że w tym aspekcie Polska różni się od Zachodu.
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama