Nowy numer 23/2020 Archiwum

Seria kradzieży w podkrakowskich parafiach. Metoda "na wizytatora"

Komisariat Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej prowadzi dochodzenie w sprawie kradzieży, do której doszło na plebanii parafii w Leńczach. Mężczyzna przedstawiający się jako kurialny wizytator podejmował próby kradzieży również w innych podkrakowskich parafiach.

Jak poinformowała mł. insp. Agnieszka Petek, rzecznik Komendy Powiatowej w Wadowicach, do zdarzenia doszło 19 marca. Mężczyzna podający się za wizytatora kurii wszedł na plebanię pod nieobecność proboszcza i ukradł pieniądze. Sprawca jest poszukiwany przez Komisariat Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Okradł on również plebanię w Podstolicach, a w Przytkowicach i Stanisławiu Górnym nie został wpuszczony na teren parafii. Takich sytuacji może być więcej.

Policja apeluje o ostrożność do księży i świeckich pracowników parafii, i o to, aby nie wpuszczać na plebanię nieznanych osób. - Prosimy o zgłaszanie prób kradzieży do najbliższego komisariatu. Informacje pomogą w ustaleniu sprawcy - dodaje rzecznik wadowickiej policji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama