Nowy numer 2/2021 Archiwum

Tak, pomagam!

Pod takim hasłem w piątek 29 i w sobotę 30 marca trwać Ogólnopolska Zbiórka Żywności Caritas.

W archidiecezji krakowskiej, w różnych miejscowościach, żywność dla potrzebujących będzie zbierało ponad 900 wolontariuszy pełniących dyżury w 85 sklepach. Dzięki hojności darczyńców wielkanocne paczki żywnościowe ma otrzymać kilka tysięcy osób.

- Zbiórka żywności jest dużym wysiłkiem setek młodych i starszych wolontariuszy. Młodzi - głównie ze szkolnych kół Caritas - chętnie dyżurują w sklepach, ale włączają się też w segregację i rozwożenie darów do potrzebujących - opowiada Agnieszka Homan z Caritas Archidiecezji Krakowskiej. - Starsi wolontariusze, dzięki działalności w parafialnych zespołach Caritas, znają sytuację osób starszych, chorych i niepełnosprawnych w swoich miejscach zamieszkania. Wiedzą więc, komu trzeba pomóc - dodaje.

Wolontariusze będą zbierać artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu. Dzięki zaangażowaniu kupujących, którzy chętnie wrzucają coś do kosza z logo Caritas, najubożsi mieszkańcy Małopolski będą mieli radośniejsze święta Wielkiej Nocy.

Listę sklepów, w których w piątek od godz. 15 do 20 i w sobotę od godz. 10 do 19 odbędzie się zbiórka żywności, można znaleźć na www.krakowcaritas.pl.

Wspomóc akcję można też, wysyłając SMS o treści "Paczka" pod numer 72052.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama