Nowy numer 22/2020 Archiwum

Tak, pomagam!

Pod takim hasłem w piątek 29 i w sobotę 30 marca trwać Ogólnopolska Zbiórka Żywności Caritas.

W archidiecezji krakowskiej, w różnych miejscowościach, żywność dla potrzebujących będzie zbierało ponad 900 wolontariuszy pełniących dyżury w 85 sklepach. Dzięki hojności darczyńców wielkanocne paczki żywnościowe ma otrzymać kilka tysięcy osób.

- Zbiórka żywności jest dużym wysiłkiem setek młodych i starszych wolontariuszy. Młodzi - głównie ze szkolnych kół Caritas - chętnie dyżurują w sklepach, ale włączają się też w segregację i rozwożenie darów do potrzebujących - opowiada Agnieszka Homan z Caritas Archidiecezji Krakowskiej. - Starsi wolontariusze, dzięki działalności w parafialnych zespołach Caritas, znają sytuację osób starszych, chorych i niepełnosprawnych w swoich miejscach zamieszkania. Wiedzą więc, komu trzeba pomóc - dodaje.

Wolontariusze będą zbierać artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu. Dzięki zaangażowaniu kupujących, którzy chętnie wrzucają coś do kosza z logo Caritas, najubożsi mieszkańcy Małopolski będą mieli radośniejsze święta Wielkiej Nocy.

Listę sklepów, w których w piątek od godz. 15 do 20 i w sobotę od godz. 10 do 19 odbędzie się zbiórka żywności, można znaleźć na www.krakowcaritas.pl.

Wspomóc akcję można też, wysyłając SMS o treści "Paczka" pod numer 72052.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama