Nowy numer 41/2019 Archiwum

Przyjdź na Akademicką Drogę Krzyżową

Jej uczestnicy, pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego, 7 kwietnia przejdą ulicami Starego Miasta.

Jak zapowiada ks. Dariusz Talik, duszpasterz akademicki archidiecezji krakowskiej, wędrowanie śladami Chrystusa będzie poszukiwaniem wagi życiowych decyzji w perspektywie krzyża.

Jak dodaje, nabożeństwo rozpoczną słowa ks. bp. Janusza Mastalskiego, autora  tegorocznych rozważań. Jak napisał bp. Mastalski, "Droga to pewna odległość, która ma jakiś początek i koniec. Droga to naznaczenie pewnego celu, bowiem każda z nich gdzieś prowadzi. Z kolei Droga Krzyżowa to propozycja całożyciowa Mistrza z Nazaretu. Ta droga Mesjasza ma być moją drogą, która w konsekwencji prowadzi do Boga".

- Zapraszam na kolejne wielkopostne zamyślenia w drodze. Tradycyjnie już w V Niedzielę Wielkiego Postu, o godz. 20.30, wyruszymy spod kolegiaty akademickiej św. Anny. Akademicką Drogę Krzyżową zakończymy pod Oknem Papieskim -  zachęca do uczestnictwa ks. D. Talik i prosi, by w miarę możliwości mieć ze sobą świecę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL