Kalwaria Zebrzydowska chce być wolna od ideologii LGBT

Burmistrz Kalwarii Augustyn Ormanty zapowiedział, że projekt w tej sprawie skieruje na najbliższą sesję Rady Miejskiej.

Jak informują władze Kalwarii Zebrzydowskiej, w poniedziałek 1 kwietnia odbyło się spotkanie burmistrza z Barbarą Nowak, małopolską kurator oświaty, oraz Haliną Cimer, wicekurator oświaty. Wzięli w nim udział także Jarosław Lenik, przewodniczący Komisji Spraw Bytowych, Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji Rady Miejskiej Kalwarii Zebrzydowskiej, ks. Wiesław Cygan, proboszcz kalwaryjskiej parafii św. Józefa, ks. dr Andrzej Kilian, dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej w Krakowie, oraz dyrektorzy szkół z gminy Kalwaria.

Podczas spotkania burmistrz Ormanty poparł kurator B. Nowak, która w zdecydowany sposób sprzeciwia się demoralizującym treściom zawartym w standardach edukacyjnych WHO i chce troszczyć się o harmonijny rozwój dzieci i młodzieży.

Przekazał też małopolskiej kurator oświaty pismo, w którym wspiera podejmowane przez nią działania, i zadeklarował, iż na najbliższą sesję Rady Miejskiej Kalwarii Zebrzydowskiej przygotuje projekt stanowiska „Samorząd wolny od ideologii LGBT”. Jak przekonuje, zadaniem wszystkich instytucji jest ochrona dzieci przed deprawacją i demoralizacją.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..