Nowy numer 23/2020 Archiwum

Nauczyciele zakończyli okupację Kuratorium Oświaty w Krakowie

Prowadzony w ten sposób protest trwał 26 dni. Wczoraj, 4 kwietnia, zakończyła się również trwająca tam od 25 marca głodówka.

Wojciech Grzeszek, przewodniczący małopolskiej Solidarności, tłumaczy, że nauczyciele z Solidarności, w odróżnieniu od innych związków zawodowych, chcieli rozmowy dorosłych z dorosłymi.

- Chcieli uniknąć tego, żeby dopiero strajk uderzający bezpośrednio w młodzież dał rezultaty - mówi W. Grzeszek.

Nie wyklucza on również, że dojdzie do podpisania porozumienia tylko z Solidarnością, być może na odmiennych warunkach niż proponują inne centrale związkowe.

- Dobro dzieci i nieangażowanie ich w tym i tak trudnym okresie egzaminów w konflikty było i jest najważniejsze - podkreśla W. Grzeszek.

Nauczycielska Solidarność domagała się m.in. skrócenia ścieżki awansu zawodowego, zmiany przepisów dotyczących oceny pracy nauczycieli i wzrostu wynagrodzeń: od 2019 r. o 15 proc., a od 2020 r. o kolejne 15 proc.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama