Nowy numer 29/2021 Archiwum

O tym, jak Jahwe skakał nad domami

W krakowskiej Księgarni św. Stanisława (ul. Wiślna 12) rusza cykl spotkań z autorami. Pierwsze już 11 kwietnia o godz. 18. Gościem będzie ks. Krzysztof Porosło.

Ksiądz Porosło jest doktorantem teologii dogmatycznej na Uniwersytecie Nawarry w Pampelunie, pasjonatem i popularyzatorem liturgii, autorem kilkunastu poczytnych książek, poświęconych zagadnieniom liturgicznym. Nagrania jego rekolekcji i homilii można znaleźć na stronie www.baptysterium.pl.

Spotkanie pod tytułem "Jak Jahwe skakał ponad domami, czyli o przeżyciu Triduum Paschalnego" poprowadzi kierownik "Gościa Krakowskiego" Miłosz Kluba.

Będzie to pierwsze z cyklu "Spotkań z duszą". Każde z nich będzie rozpoczynał krótki przegląd nowości i zapowiedzi wydawnictw katolickich. Drugą częścią będzie wywiad z zaproszonym gościem. Będzie też czas na zadawanie pytań przez publiczność.

"Comiesięczne wydarzenia dadzą czytelnikom szansę poznania cenionych autorów - teologów, rekolekcjonistów i publicystów - oraz wzięcia udziału w debatach na aktualne tematy z życia Kościoła" - zachęcają organizatorzy.

W cyklu nie zabraknie także atrakcji dla dzieci. "Małe spotkania z duszą" będą się odbywały w soboty. W trakcie zajęć warsztatowych i animacji pod okiem pedagoga i katechety dzieci będą mogły pogłębić swoją wiarę, poznając opowieści i postacie biblijne. Organizatorzy zapowiadają, że tematy warsztatów będą korespondowały z ważniejszymi świętami roku liturgicznego. Na pierwsze warsztaty Księgarnia św. Stanisława zaprasza już w maju.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama