Nowy numer 23/2020 Archiwum

Droga Krzyżowa z więźniami

W piątek w kaplicy Zakonu Przenajświętszej Trójcy odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej z udziałem więźniów.

Trynitarze, którzy prowadzą duszpasterstwo więzienne, zachęcają do modlitwy wszystkich, którzy chcą okazać wsparcie osadzonym.

Tegoroczne rozważania przygotował o. Rafał Piecha, kapelan Zakładu Karnego w Krakowie-Nowej Hucie. Osadzone z tej placówki przybędą na nabożeństwo do kościoła przy ul. Łanowej 1B. Minister krakowskich trynitarzy o. Maciej Kowalski OSST podkreśla, że w tej modlitwie "chodzi o spotkanie i przeżycie wspólnoty wiary". - Takiego doświadczenia potrzebują obie strony więziennego muru, choćby po to, aby kolejny raz uświadomić sobie, że więcej nas łączy niż dzieli - przekonuje zakonnik.

Przez kilka lat nabożeństwo odbywało się wzdłuż muru nieistniejącego już Aresztu Śledczego w Krakowie-Podgórzu. Za każdym razem spotykało się ono z dobrym przyjęciem, dlatego trynitarze postanowili kontynuować Drogę Krzyżową w swoim kościele.

Modlitwa odbędzie się w piątek o 17.00 w kaplicy Zakonu Przenajświętszej Trójcy przy ul. Łanowej w Krakowie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama