Nowy numer 07/2020 Archiwum

W niedzielę 13 kwietnia odbędzie się Nowohucka Droga Krzyżowa

Jej uczestnicy wyruszą z kościoła MB Pocieszenia, by dojść do opactwa oo. cystersów w Mogile.

W przyszłym roku minie 60 lat od słynnej obrony krzyża na nowohuckim os. Teatralnym. Dla komunistycznych władz ta najmłodsza - w zamyśle: socjalistyczna - dzielnica Krakowa miała być miastem bez Boga, krzyża, kościoła. Mieszkańcy na to jednak zgodzić się nie chcieli, a 27 kwietnia 1960 r. udowodnili, że wiary są gotowi bronić także za najwyższą cenę.

O wydarzeniach, które się wtedy rozegrały, nigdy nie wolno zapomnieć, dlatego już dziś, w ramach przygotowań do obchodów okrągłej rocznicy obrony krzyża, ci, którzy ją pamiętają, jak i młode pokolenie chcą się razem modlić.

Okazją do tego będzie 13. Nowohucka Droga Krzyżowa, która 14 kwietnia rozpocznie się o godz. 19. Jej uczestnicy tradycyjnie wyruszą z kościoła Matki Bożej Pocieszenia przy ul. Bulwarowej 15 (tuż po zakończeniu Mszy św.), by dojść do opactwa oo. cystersów w Mogile.

- Zapraszamy wszystkich na to wydarzenie, które wpisało się w kalendarz mieszkańców z Nowej Huty i Krakowa. Przynieście ze sobą lampiony i intencje, które złożymy w czasie naszego modlitewnego spotkania - zachęca ks. Łukasz Gołaś SAC.

Nabożeństwu przewodniczyć będzie abp Marek Jędraszewski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama