Nowy numer 14/2020 Archiwum

Krakowski Zygmunt będzie bił dla Francuzów

O 18.50 nad Krakowem rozkołysze się dzwon Zygmunta. Będzie bił w akcie solidarności z Francuzami po pożarze katedry Notre Dame.

Głos wawelskiego dzwonu rozlegnie się w godzinie wybuchu dramatycznego pożaru paryskiej świątyni.

Zygmunt bije w najważniejszych momentach dla narodu, a także z okazji największych świąt i uroczystości religijnych. Tym razem wawelscy dzwonnicy oddadzą hołd gotyckiemu symbolowi Francji.

- Jesteśmy całym sercem z tymi, którzy starają się podejmować ogromny trud odnowy tej przepięknej katedry Naszej Pani - deklaruje proboszcz parafii na Wawelu ks. prał. Zdzisław Sochacki. Jak dodaje, pracownicy parafii są związani z katedrą Notre Dame, bo w zeszłym roku część z nich była w tej świątyni, gdzie uczestniczyli w nabożeństwie przy relikwiach Korony Cierniowej i spotkali się z proboszczem katedry.

Jeden z dzwonników wawelskich - Mieczysław Rokosz - badał dzwony w katedrze Notre Dame, a wyniki swojej pracy opisał w książce.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama